Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Ухвалення нового пакету обмежень мало б завадити Кремлю використовувати обхідні шляхи, але німці хвилюються, що це поставить під удар їхню економіку
Країни Євросоюзу у п’ятницю, 14 червня, не досягнули згоди щодо запровадження 14-го пакету санкцій проти Росії. Йдеться, зокрема, про заборону на реекспорт російського СПГ із портів ЄС та вторинні санкції щодо постачання деякої продукції. Причиною стала позиція Німеччина.
Як повідомляє видання Politico з посиланням на джерела серед шести дипломатів ЄС, пакет санкцій вирішили розділити для проведення двох окремих дискусій. Берлін виступив проти нових санкцій, які обмежують імпорт до Білорусі. Через цю країну до Росії потрапляють товари з ЄС, зокрема й автомобілі. Німеччина також стурбована розширенням контролю за експортом товарів як-от деяких хімічних речовин та станків для обробки металу. За проєктом санкцій, компанії ЄС мають гарантувати, що ці товари не потраплять до РФ. Берлін хвилювался, що постраждає німецький малий бізнес.
Єврокомісія намагається переконати Німеччину зняти вето. Видання зазначає, що однією з причин затримки став розколу в трипартійній правлячій коаліції Олафа Шольца після програшу на виборах до Європарламенту. Берлін змінив позицію в останню хвилину.
«Ми повинні вжити рішучіших заходів проти обходу санкцій, які ми спостерігаємо в останні місяці. І це стосується перш за все Білорусі», — заявила очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок, представниця «зелених», яка підтримує суворі обмеження.
Через війну проти України країни Заходу запровадили щодо Росії тисячі різних санкцій і їхня кількість постійно зростає. Вони обмежують надходження обладнання подвійного призначення, стоять на заваді розвитку економіки РФ. Але Кремль навчився їх обходити: у 2024 році експорт російського скрапленого газу перевищив надходження з інших країн.
Останні пакети санкцій спрямовані здебільшого на перекриття “шпаринок”, якими користувалася Росія. Через нові обмеження Китай різко скоротив торгівлю товарами подвійного призначення з РФ. Санкції проти Мосбіржі, запроваджені 12 червня, спричинили падіння рубля та паніку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.