"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Ухвалення нового пакету обмежень мало б завадити Кремлю використовувати обхідні шляхи, але німці хвилюються, що це поставить під удар їхню економіку
Країни Євросоюзу у п’ятницю, 14 червня, не досягнули згоди щодо запровадження 14-го пакету санкцій проти Росії. Йдеться, зокрема, про заборону на реекспорт російського СПГ із портів ЄС та вторинні санкції щодо постачання деякої продукції. Причиною стала позиція Німеччина.
Як повідомляє видання Politico з посиланням на джерела серед шести дипломатів ЄС, пакет санкцій вирішили розділити для проведення двох окремих дискусій. Берлін виступив проти нових санкцій, які обмежують імпорт до Білорусі. Через цю країну до Росії потрапляють товари з ЄС, зокрема й автомобілі. Німеччина також стурбована розширенням контролю за експортом товарів як-от деяких хімічних речовин та станків для обробки металу. За проєктом санкцій, компанії ЄС мають гарантувати, що ці товари не потраплять до РФ. Берлін хвилювался, що постраждає німецький малий бізнес.
Єврокомісія намагається переконати Німеччину зняти вето. Видання зазначає, що однією з причин затримки став розколу в трипартійній правлячій коаліції Олафа Шольца після програшу на виборах до Європарламенту. Берлін змінив позицію в останню хвилину.
«Ми повинні вжити рішучіших заходів проти обходу санкцій, які ми спостерігаємо в останні місяці. І це стосується перш за все Білорусі», — заявила очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок, представниця «зелених», яка підтримує суворі обмеження.
Через війну проти України країни Заходу запровадили щодо Росії тисячі різних санкцій і їхня кількість постійно зростає. Вони обмежують надходження обладнання подвійного призначення, стоять на заваді розвитку економіки РФ. Але Кремль навчився їх обходити: у 2024 році експорт російського скрапленого газу перевищив надходження з інших країн.
Останні пакети санкцій спрямовані здебільшого на перекриття “шпаринок”, якими користувалася Росія. Через нові обмеження Китай різко скоротив торгівлю товарами подвійного призначення з РФ. Санкції проти Мосбіржі, запроваджені 12 червня, спричинили падіння рубля та паніку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.