Німеччина розглядає націоналізацію філії "Роснєфті" в своїй країні через вторгнення рф в Україну

Уряд Німеччини готується до можливої націоналізації Rosneft Deutschland

Роснєфть
Німецьку компанію "Rosneft Deutschland" можуть націоналізувати повноцінно

Компанія "Rosneft Deutschland", що опинилася під "довірчим контролем" уряду Німеччини після вторгнення рф в Україну, може бути піддана націоналізації у повному обсязі. У понеділок, 5 лютого, відбулося слухання щодо можливої націоналізації компанії. Це слухання є першим кроком перед фактичною націоналізацією, у ньому взяли участь представники філії "Роснєфті". 

Цю інформацію оприлюднило видання WELT. Однак, зауважується, що остаточне рішення про це ще не ухвалено. Російська державна компанія "Роснєфть" володіє більшістю акцій бранденбурзького нафтопереробного заводу PCK у Шведті. Зараз близько 54% акцій перебувають під контролем федерального уряду у формі "довірчої адміністрації".

Основною метою цього було збереження заводу, який протягом десятиліть користувався російською нафтою і є важливим джерелом авіаційного палива для аеропорту в Берліні та бензину для автомобілів у регіоні. Термін "довірчого контролю" закінчується 10 березня, тому уряд повинен ухвалити остаточне рішення щодо "Rosneft Deutschland" до цього часу. Існує також ризик, що "Rosneft Deutschland" не зможе більше виконувати свої обов'язки з постачання заводу (НПЗ) PCK без подальшої дії уряду.

Нагадаємо, що у вересні 2022 року уряд Німеччини передав під управління федерального регулятора німецькі підприємства "Роснєфті" Rosneft Deutschland і RN Refining & Marketing. Чистий прибуток російської державної нафтогазової компанії "Роснєфть" за підсумками 2022 року зменшився на 7,9% через введення санкцій Заходом.

Що ще націоналізують у Німеччині

Німеччина націоналізує ключові німецькі та європейські дочірні компанії російського газового гіганта ПАТ "Газпром". На це піде понад 13 мільярдів євро, що еквівалентно 13,44 мільярда доларів. Кошти виділять, щоби підтримати бізнес, який гарантує енергетичну безпеку країни. Уряд Німеччини 21 листопада 2022 року заявив, що прийняв рішення націоналізувати дочірні компанії російського монополіста, оскільки це єдина можливість гарантувати стабільне енергопостачання в країні.

Намагаючись уникнути санкційного тиску, "Газпром" вже на початку вторгнення в Україну (у березні 2022-го) змінив структуру власності своєї німецької дочірньої компанії, зробивши її власником іноземну фірму, повідомляє Wall Street Journal. Цей крок, що характерно для росіян, був здійснений з порушенням законодавства. Відповідно до німецького законодавства, у випадку, коли іноземна компанія, яка не є членом ЄС, намагається придбати стратегічні активи, такі як енергетична інфраструктура, федеральний уряд повинен надати згоду на таку угоду. Ці кроки "Газпрому" примусили Берлін взяти на себе керівництво цим питанням.

Відомо, що росія використовує енергетичний шантаж як один із способів тиску на Захід. Нагадаємо, що у липні 2022 року в Україні були арештовані корпоративні права та нерухоме майно 11 підприємств, кінцевими бенефіціарами яких є державні корпорації росії, такі як "Роснефть", "Росатом" та "Газпром". Крім того, шведські слідчі виявили докази, що аварія на газопроводах "Північний потік" була результатом диверсії.

Нагадаємо: якщо в Україні почнеться виборчий процес, у нього одразу зайдуть представники російських сил - відтак боротьбу з ворогом зовнішнім, та внутрішнім (корупцією) треба вести іншим чином, вважає політичний експерт Микола Давидюк.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube