Німеччина націоналізує дочірню компаную Газпрому

Читать на русском

Німецький уряд має намір остаточно витіснити росіян з енергетичного ринку країни

Читать на русском
Німеччина націоналізує дочірню компаную Газпрому
Йдеться про енергетичну безпеку найпотужнішої економіки ЄС

Німецький уряд має намір остаточно витіснити росіян з енергетичного ринку країни

Німеччина націоналізує ключові німецькі та європейські дочірні компанії російського газового гіганта ПАТ «Газпром». На це піде понад 13 мільярдів євро, що еквівалентно 13,44 мільярда доларів. Кошти виділять, щоби підтримати бізнес, який гарантує енергетичну безпеку країни.

Про що йдеться

21 листопада Уряд Німеччини заявив, що прийняв рішення націоналізувати дочірні компанії російського монополіста, оскільки це єдина можливість гарантувати стабільне енергопостачання в країні, передає Wall Street Journal. Йдеться, зокрема, про Gazprom Germania GmbH.

Уряд Німеччини націоналізує 100% акцій колишньої Gazprom Germania
Уряд Німеччини націоналізує 100% акцій колишньої Gazprom Germania

У квітні Берлін узяв на себе управління активами цієї компанії. Метою було забезпечення життєво-важливої для країни енергетичної інфраструктури на тлі протистояння з росією через повномасштабне вторгнення до України. Компанія отримала нову назву — Securing Energy for Europe GmbH (SEFE). Тепер же, повідомляє Zeit, Міністерство економіки Німеччини оголосило, що уряд змусить росію покинути компанію та отримає 100 % акцій.

Загроза національній безпеці

Рішення про націоналізації було вимушеним. Компанія SEFE опинилася на межі банкрутства після того, як кремль увів проти неї санкції та припинив постачання газу. Це спричинило загрозу енергопостачання по всій країні.

Уряд прийняв рішення виділити 2 мільярди євро у вигляді позики компанії SEFE. На початку року вже було виділено позику розміром 11,8 мільярда євро. Після погодження Євросоюзом, Німеччина обміняє позику на акції компанії, ставши в такий спосіб власником колишньої дочки «Газпрому».

Німецька економіка критично залежна від постачання енергоносіїв
Німецька економіка критично залежна від постачання енергоносіїв

Попередні акціонери компанії втратять своє попереднє становище в результаті націоналізації. Процес був «пов’язаний із компенсацією», повідомили в міністерстві. Сума компенсації базується на ринковій вартості акцій Sefe. Відповідна процедура ще не завершена, повідомляє Zeit.

Що цьому передувало

Намагаючись уникнути санкційного тиску, «Газпром» ще в березні змінив структуру власності своєї німецької дочірньої компанії, зробивши її власником іноземну компанію, повідомляє Wall Street Journal. Що характерно для росіян, зробили це з порушенням законодавства. Відповідно до німецького законодавства, якщо на придбання стратегічних активів, таких як енергетична інфраструктура, претендує іноземна компанія, яка не входить до ЄС, федеральний уряд має спершу схвалити таку угоду. Ці маневри «Газпрому» спонукали Берлін узяти на себе керівництво бізнесом.

Відомо, що росія розглядає енергетичний шантаж як один із важелів тиску на колективний Захід. Нагадуємо, що Україні арештували корпоративні права та нерухоме майно 11 підприємств, кінцевими бенефіціарами яких є російські державні корпорації «Роснефть», «Росатом» та «Газпром». А Швецькі слідчі виявили сліди вибухівки, які доводять, що аварія на «Північних потоках» були наслідком диверсії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.