Німеччина не підтримала пропозицію Зеленського позбавити росію права вето в Радбезі ООН - пояснення від МЗС

Міністерка іноземних справ ФРН Анналена Бербок не підтримала пропозицію України, хоча й визнає зловживання росією правом вето

Анналена Бербок, Василь Небензя
Міністерка іноземних справ ФРН Анналена Бербок проти того, щоб росію позбавили права вето в Радбезі ООН

Німеччина не підтримала пропозицію Володимира Зеленського, який перебуває у Нью-Йорку на засіданні Генасамблеї ООН, відібрати у росії право вето в Раді безпеки цієї організації. Визнаючи, що росія цим правом постійно зловживає, Німеччина вдається до жорсткої критики, але дієві кроки вважає неможливими. Все, що пропонує представник цієї країни - реформування ООН. 

Про відмову Німеччини позбавити росію права вето в ООН, як це пропонувала Україна, розповіла міністерка закордонних справ Анналена Бербок. В інтерв'ю німецькому каналу ARD вона наголосила, що це - принципова позиція її країни. І що влада України про це добре знала. 

"Ми це не підтримуємо. І я постійно давала зрозуміти це нашим українським партнерам з переговорів. Вони знали про нашу позицію", - сказала Бербок.

При цьому німецька міністерка розкритикувала росію за зловживання правом вето у зв'язку із загарбницькою війною в Україні. Вона вважає, що ООН загалом потребує реформ. Але це, на її думку, трапиться ще не скоро. Також Анналена Бербок сказала, що Німеччина продовжить зусилля для того, щоб стати постійним членом Ради безпеки ООН.

Зеленський в ООН 

Напередодні Володимир Зеленський, виступаючи на засіданні Ради Безпеки ООН, пояснив, яких саме реформ потребує організація. На його думку, важливо зробити бодай один крок - позбавити росію права вето. І це багато що змінить у світі. 

"Вето в руках агресора – ось те, що загнало ООН у глухий кут. Багаторічні розмови та проекти щодо реформування ООН повинні стати процесом реформування ООН. Застосування права вето – ось що потребує реформи, і це може стати ключовою реформою", - сказав Зеленський. 

Також він запропонував світові нову "формулу миру". На відміну від попередньої, у ній лише два пункти замість колишніх десяти. Але вони принципові. По-перше, це повне виведення всіх російських військ і військових формувань, включно з Чорноморським флотом Росії, з суверенної території України в межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року. По-друге, Україна вимагає повернення контролю над усім нашим державним кордоном і виключною економічною зоною в Чорному та Азовському морях, а також у Керченській протоці.

Крім того, під час загальних дебатів, український президент говорив про ядерне роззброєння росії, депортацію українських дітей та "зерновий трилер" з боку трьох європейських держав. Останні його слова викликали обурення польських політиків, які пообіцяли знизити допомогу Україні. Зокрема, українські біженці не отримуватимуть соцдопомогу у Польщі вже від початку нового року, а військової допомоги від Варшави більше не буде. 

Крім того, стало відомо, що у США президент України зустрівся із Джо Байденом. Вони обговорили важливі аспекти військової допомоги нашій країні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube