"Злу не можно довіряти, запитайте у Пригожина": головне з виступу Зеленського в Генасамблеї ООН

Читать на русском

Під час виступу Зеленський підняв найважливіші теми, які стосуються не тільки України, а й усього світу

Читать на русском
Володимир Зеленський
Володимир Зеленський під час виступу на Генеральній Асамблеї ООН, колаж "Інформатор"

Під час виступу Зеленський підняв найважливіші теми, які стосуються не тільки України, а й усього світу

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 19 вересня, виступив під час загальних дебатів Генеральної Асамблеї ООН. Вони проходять у Нью-Йорку, США. Основними темами під час виступу були ядерна зброя, тимчасовий експортний коридор у Чорному морі та необхідність зупинити російських загарбників.

Онлайн-трансляція з виступу президента України з'явилась у соцмережі Facebook. Пряма мова голови держави почалась з заяви, що росія має бути ядерно роззброєна.

росія найбільше заслуговує на ядерне роззброєння. Під час виступу Зеленський нагадав, що Україна віддала свій третій за величиною ядерний арсенал, коли світ вирішив, що хоронителькою такої сили має стати росія. Але вона вже не раз довела, що має бути роззброєна.

"росія заслуговує на роззброєння і зараз: терористи не мають права володіти ядерною зброєю. росія перетворює на зброю багато інших речей, і ці речі використовуються не лише проти нашої країни, але й проти всіх ваших країн", - наголошує президент.

Також він нагадав, що окупанти заблокували чорноморські та азовські морські порти. Вони використовують ціни на продовольство як зброю.

"Росія намагається використати дефіцит продовольства на світовому ринку як зброю в обмін на визнання окупації деяких - якщо не всіх - захоплених територій. росія використовує ціни на продовольство як зброю", - каже голова держави.

Зеленський, своєю чергою, нагадав, що Україна запустила тимчасовий експортний коридор у Чорному морі. Натомість у світі дехто влаштовую "політичний театр".

"Ми працюємо над збереженням сухопутних маршрутів. Тривожно бачити, як у цей час дехто в Європі підриває солідарність і влаштовує політичний театр, роблячи із зерна трилер. Може здаватися, що вони грають власну роль, але натомість вони допомагають підготувати сцену для московського актора", - наголошує президент.

Наразі окупанти використовують енергію як зброю. За словами президента України, нинішня загроза ще більша.

"росія перетворює ядерну енергетику на зброю. Подивіться, що росія зробила з нашою Запорізькою атомною електростанцією: обстрілювала її, окупувала й тепер шантажує інших загрозою витоку радіації", - каже Зеленський.

Зеленський під час виступу зосередив увагу світу на терористичних актах окупантів, які стосуються українських дітей. Але ще ніколи до сьогоднішнього дня це не ставало "частиною державної політики".

"На жаль, різні терористичні угруповання і раніше викрадали дітей, але ніколи раніше масові викрадення та депортації не ставали частиною державної політики. До сьогоднішнього дня. Викрадених українських дітей у росії вчать ненавидіти Україну, розривають усі зв’язки з їхніми сім’ями. Це геноцид", - наголосив президент.

Також голова держави розповів, йому відомо про "спроби укласти якісь тіньові угоди". Але він наголосив, що важливо вирішувати все відкрито.

"Злу не можна довіряти. Запитайте Пригожина, чи варто довіряти обіцянкам Путіна. Будь ласка, почуйте мене. Нехай єдність вирішує все відкрито", - наголошує Володимир Зеленський.

Крім цього, голова держави розповів про Українську формулу миру, яка була представлена минуло року, та підготовку до Глобального саміту миру.

Володимир Зеленський наголосив, що росія - це саме та держава, яка "кожне десятиліття починає нову війну". Через це частини деяких держав все ще залишаються окупованими.

"Кожне десятиліття росія починає нову війну. Частини території Молдови та Грузії залишаються окупованими. росія перетворила Сирію на руїни. І якби не росія, хімічна зброя ніколи не була б там застосована. росія майже поглинула Білорусь, загрожує Казахстану та країнам Балтії", - пояснює Зеленський.

Наостанок він додав, що людство повинно діяти в повній солідарності, щоб врятувати людські життя. Треба зробити все, щоб агресія не повернулась знов.

"Сьогодні як ніколи людство повинно діяти в повній солідарності, щоб врятувати людські життя. Як стримується ядерна зброя, так само має бути стриманий агресор і всі його інструменти та методи війни. Кожна війна зараз може стати останньою, але потрібна наша єдність, щоб гарантувати, що агресія не увірветься знову", - наголосив президент.

Зеленський прибув у США

Вчора, 18 вересня, команда президента України Володимира Зеленського прибула у США. Українська сторона проведе перемовини з США, озвучить ключові принципи для ООН, а також проведе інші двосторонні зустрічі.

Як стало відомо, під час зустрічі у Вашингтоні президент США Джо Байден хоче почути від свого українського колеги Володимира Зеленського його особисту оцінку щодо розвитку подій на фронті та прогресу контрнаступу ЗСУ. Також Байден хоче запевнити Зеленського у продовженні підтримки від США.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.