Україну перш за все цікавить військова допомога від США, зазначив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк
В четвер, 21 вересня, запланована зустріч президентів Сполучених Штатів та України. В особистій розмові Джо Байден та Володимир Зеленський обговорять поточний стан справ на фронті, потреби ЗСУ та деякі інші питання. Пріоритетним же для Києва залишається отримання військової допомоги.
Про це розповів радник голови ОП Михайло Подоляк в етері телемарафону. Він нагадав, що США залишаються головним стратегічним партнером нашої держави.
"Наші очікування всі прекрасно знають, тому що найбільшим партнером з точки зору військової допомоги є США, з точки зору обсягів та точки зору ініціативності", - сказав Подоляк.
Він також зазначив, що в Києві дуже хочуть, аби у Вашингтоні почули "пряму емоційну промову" президента. До речі, якраз в середну, 20 вересня, Зеленський виступив на Радбезі ООН та запропонував ідеї щодо реформування організації.
Окрім цього, український лідер має намір пояснити Байдену кілька важливих речей. Серед них: просування ЗСУ, яке йде повільніше, ніж очікувалось, що потрібно для прискорення нашого наступу, а також чому Україна не погодиться зупинити звільнення своєї території.
Усі необхідні нашій державі речі вже відомі, зазначає Подоляк. Перш за все, йдеться про далекобійні балістичні ракети ATACMS.
"Вони (ракети - ред.) допоможуть бити по логістиці, тилових базах та командних пунктах росіян", - розповідає радник голови ОП.
Окрім цього, Зеленський нагадає Байденові про необхідність прискорення навчання українських пілотів на західних винищувачах F-16. Нарешті, сторони обговорять питання поставок нових боєприпасів для "хаймарсів", питання щодо систем ППО та передачу Україні бронетехніки "в будь-якому виді".
"Головне перед зимою - це поліпшення та збільшення інструментів ППО та ПРО України.... Кількість цих систем треба збільшити, адже росія ключовим елементом війни зробила відверту атаку на інфраструктуру, цивільне населення та енергетичні об'єкти", - сказав Подоляк.
Зі свого боку очікується, що Байден запевнить Україну в подальшій підтримці стільки, скільки це буде потрібно. Саме позиція США щодо цієї війни є критично важливою для Києва, адже ми отримуємо від Вашингтону найбільші обсяги допомоги. Окрім цього, Сполучені Штати фактично є головуючими в НАТО, а підтримка Альянсу також є дуже потужним фактором нашої обороностійкості.
Нарешті, особиста бесіда Байдена із Зеленським - це сигнал стійкого партнерства та конструктивної взаємодії для обох сторін. Обидва політики потім "продаватимуть" цю зустріч своїм виборцям на внутрішньому політичному "ринку".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.