Не допустити розчленування України: відео промови Байдена в Генасамблеї ООН

Читать на русском

На думку президента США, від того, чи вдасться зберегти незалежність України, залежить те, чи вдасться гарантувати незалежність будь-якої іншої країни

Читать на русском
Байден — Генасамблея ООН
Байден закликав світову спільноту противитися російській агресії

На думку президента США, від того, чи вдасться зберегти незалежність України, залежить те, чи вдасться гарантувати незалежність будь-якої іншої країни

Світова спільнота має протистояти російській агресії проти України, заявив на Генасамблеї ООН у вівторок, 19 вересня, президент США Джо Байден. На його думку, відповідальність за розв'язання війни лежить виключно на Росії. Американський лідер додав, що США, як і всі країни світу, хочуть завершення цієї війни, і водночас ніхто не хоче її завершення більше, ніж Україна.

Слова Байдена на Генасамблеї наводить CNN. Глава Білого дому зазначив, що якщо дозволити розчленувати Україну, то навряд чи вдасться гарантувати незалежність будь-якої іншої країни.

"Тому що ціна, яку Росія хоче за цей мир - капітуляція України, українські території та діти. Росія вірить, що світ втомиться і дозволить їй жорстоко поводитися з Україною безперешкодно. Але я запитую вас ось про що: якщо ми відмовимося від основних принципів Статуту ООН, щоб умиротворити агресора, чи може будь-яка держава-член відчувати впевненість у тому, що вона захищена? Якщо ми дозволимо розчленувати Україну, чи буде забезпечено незалежність будь-якої з країн? Відповідь - ні", - заявив Байден, виступаючи з трибуни.

Президент США додав, що сьогодні світове співтовариство має противитися прямій агресії РФ сьогодні, щоб стримати можливих агресорів у майбутньому. У зв'язку з цим, за його словами, підтримка України в її захисті від російського вторгнення є "інвестицією не тільки в майбутнє України, а й у майбутнє кожної країни", яка цінує основні принципи ООН щодо суверенітету і територіальної цілісності".

78-ма сесія Генасамблеї ООН

Поїздка президента Володимира Зеленського до США та його виступ на засіданні Ради Безпеки та Генеральній Асамблеї ООН обіцяє стати головною подією тижня. Як показує досвід, через «вето» росіян та китайців Радбез та і вся Організація Об’єднаних Націй не взмозі протистояти путінській агресії, а проте, Генасамблея залишається найбільшим майданчиком для обговорення.

Київ має намір використати трибуну Генеральної Асамблеї, а також особисті зустрічі з лідерами інших країн, аби збільшити підтримку України. Зеленський озвучить перед високопоставленими делегатами 150 країн світу «Формулу миру» й запропонує долучитися до її реалізації, як це було під час саміту в Джидді. Тоді українська делегація високо оцінювала результати зустрічі, адже вдалося, принаймні частково, привернути країни Глобального Півдня на свій бік. І тут у Зеленського є потужний союзник — президент США Джо Байден.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.