Незаконний перетин кордону з Румунією ускладнився - Держприкордонслужба оголосила причину

Прикордонники показали, як наразі виглядають улюблені стежки ухилянтів

Сніг у Карпатах
Сніг випав, зокрема, на Драгобраті

У Карпатах 30 вересня температура стрімко пішла вниз і випав перший сніг. Якщо для одних – це початок зимової казки, до для ухилянтів зайві клопоти. Адже всі їх улюблені стежки засипало, через що дістатись через гори до Румунії стало вкрай небезпечно. 

У Державній прикордонній службі України опублікували підбірку фото засніжених Карпат. Потрапили на них й вищезгадані стежки, якими українські чоловіки час від часу намагаються втекти до Румунії. Свого часу ними бродив кореспондент Інформатора Ігор Рец.

"Зима уже перетнула кордон з Румунією", – написали прикордонники, натякаючи тим самим на ухилянтів.

Незаконний перетин кордону з Румунією ускладнився - Держприкордонслужба оголосила причину 1

Варто зазначити, що ухилянти наразі найчастіше намагаються втекти, незаконно перетнувши кордон з Румунією, Молдовою або Придністровською автономією. А все через особливості угоди між Україною та цими державами. При цьому тікають до Польщі та Словаччини значно рідше, бо є велика ймовірність, що тамтешня влада поверне спійманого ухилянта назад. 

Раніше прикордонники попереджали, що через значне зниження температури та сніг у горах зростає ризик обмороження. В тому пересуватися горами стає значно складніше, є небезпека серйозно травмуватися. Якщо ухилянт не вгадав з одягом, йому краще повертатися додому, або взагалі не наважуватись на цей крок. Адже ймовірність загинути, так і не потрапивши за кордон, дуж висока.

Незаконний перетин кордону з Румунією ускладнився - Держприкордонслужба оголосила причину 2

Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію

Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Image
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.

Затримання ухилянтів на кордоні

Ухилянти вигадують різні схеми, аби тільки втекти з України. Вони вишукують тих, хто допоможе їм у реалізації плану, й не жалкують на це чималих коштів. Проте прикордонники більшість з цих спроб присікають. Наприклад, на Закарпатті вони затримали чотирьох чоловіків, які збиралися перепливти Тису, щоб потрапити в Угорщину. Горе-ухилянти несли з собою гумовий човен, на якому й планувалася втеча. Організатори переправи хотіли отримати з кожного затриманого 11-12 тисяч доларів.

В серпні двоє ухилянтів спробували перестрибнути через паркан до Польщі. Один з чоловіків це зробити не зміг: прикордонники знайшли його в кущах за 80 кілометрів від кордону. Його товариш здолати паркан зміг, проте все одно Польщі не дістався: його затримали військові по той бік кордону. 

Влітку в Одеській області прикордонники затримали рекордну кількість ухилянтів. Кордон намагалися перетнути 47 чоловіків, їх везли організатори схеми у чотирьох мікроавтобусах. Вартість такої подорожі досягала 18,5 тисяч доларів США з одного втікача.

Начальник відділу організації прикордонного контролю ДПСУ Ігор Матвійчук в інтерв'ю "Львівичу" розповів, що щодня близько сотні ухилянтів намагаються незаконно перетнути кордон України. Більшість з них затримують прикордонники. Втім, певній кількості чоловік все-таки вдається втекти до сусідніх держав.

Раніше Інформатор писав, що МВС порівняли у відсотках кількість ухилянтів та добровольців у війську. А у Нацполіції назвали головних схемщиків, які переправляють втікачів за кордон, та вразили ростом тарифів на переправу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube