Попри те, що наразі більшість населення та парламенту Австрії виступає проти приєднання до НАТО, Майнль-Райзінгер підкреслює важливість публічного діалогу на цю тему
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну дедалі більше європейських країн переосмислюють свою оборонну стратегію та політику нейтралітету. У цьому контексті Австрія також може змінити підхід: міністерка закордонних справ Беате Майнль-Райзінгер заявила, що нейтралітет більше не забезпечує надійного захисту держави. Вона закликала до відкритої дискусії про можливий вступ країни до НАТО.
Про це повідомляє німецьке видання Die Welt. Як пише видання, глава австрійського МЗС наголосила на тому, що міжнародна безпекова ситуація стає дедалі менш передбачуваною, а Росія демонструє дедалі більшу агресію. Саме тому, на її думку, Австрії слід серйозно задуматися над можливістю членства в Північноатлантичному альянсі.
Поштовхом до цього обговорення стала заява директора Дипломатичної академії Відня Еміля Брікса, який запропонував розглянути перспективу вступу до НАТО. Майнль-Райзінгер вважає, що ігнорувати цю тему більше не можна.
"Сам по собі нейтралітет нас не захищає. Австрію на тлі дедалі невизначенішої глобальної безпекової ситуації та дедалі агресивнішої Росії захищають інвестиції у власні оборонні можливості, а також у партнерські відносини", – заявила міністерка.
Попри те, що наразі більшість населення та парламенту Австрії виступає проти приєднання до НАТО, Майнль-Райзінгер підкреслює важливість публічного діалогу на цю тему. Вона також зазначила, що Австрія вже давно не дотримується традиційного розуміння нейтралітету.
"Водночас ми робимо значний внесок у європейську безпеку. Ми розгортаємо солдатів у численних миротворчих місіях ЄС і робимо все можливе для підтримки спільної європейської політики безпеки та оборони фінансово, військово та політично", – додала вона.
До слова, Австрія офіційно проголосила свій нейтралітет у 1955 році. Однак з моменту вступу Австрії до Європейського Союзу у 1995 році країна почала активніше долучатися до спільної європейської безпекової та оборонної політики, беручи участь у миротворчих місіях ЄС.
Міністерство енергетики Австрії наступного дня після візиту президента Володимира Зеленського до країни заявило, що Європейський Союз має зберегти опцію повернення до закупівлі російського природного газу у разі досягнення мирної угоди щодо завершення війни в Україні.
Про це уряд Австрії вперше відкрито заявив з 2022 року. У Єврокомісії таку ініціативу назвали "повторенням фатальних помилок минулого".