Австрія виступила проти передачі прибутків від активів рф на закупівлю зброї для України: як Відень це пояснює

Читать на русском

Відень не бажає, аби ці гроші йшли на закупівлю зброї для ЗСУ

Читать на русском
Зброя для України
Проти цього публічно виступив канцлер Австрії Карл Негаммер

Відень не бажає, аби ці гроші йшли на закупівлю зброї для ЗСУ

В Австрії виступають проти того, аби використовувати прибутки від російських заарештованих активів для купівлі зброї для України. Проти цього виступив канцлер держави Карл Негаммер. Свою позицію він висловив перед самітом лідерів ЄС.

Таким чином Негаммер прокоментував пропозицію Єврокомісії передавати прибутки від заморожених у ЄС російських активів на зброю для України. Про це повідомляє "Європейська правда". 

Негаммер сказав, що Відень підтримує ідею використання цих коштів на відбудову України. Але при цьому Австрія виступає проти того, щоб їх використали на фінансування військової допомоги.

"Для нас як для нейтральної держави має бути забезпечено, щоб гроші, де ми даємо згоду, не передавали на зброю і боєприпаси. Спочатку обговорювалось, що вони будуть інвестовані у відбудову в Україні. Цю пропозицію я вважаю розумною", – зазначив канцлер Австрії. 

Це є частиною більш широкої європейської дискусії стосовно допомоги Україні. Більшість ЄС вважає, що прибуток з заморожених російських активів слід витратити на озброєння для ЗСУ. Однак деякі країни виступають проти цього, вважаючи, що ці гроші краще витратити на відновлення держави. 

Заморожені активи росії

Нагадаємо, що після повномасштабного вторгнення росії в Україну західні держави заморозили активи центробанку рф, які перебували в їхніх країнах. Сумарно йдеться про приблизно 260 (а не 300, як пишуть безліч медіа) мільярдів доларів активів росії. Лише приблизно від 5 до 6 мільярдів доларів зберігається в Сполучених Штатах. Більша частина з них зберігається в Європі.

Зараз в ЄС вирішують питання щодо передачі цих коштів Україні. Адміністрація президента США Джо Байдена вже підтримала закон, який дозволить їх конфіскувати. Це - один із можливих інструментів для того, щоб стягнути з рф гроші за завдані Україні збитки. Є ще запасний план як Україна зможе отримати заморожені кошти. Він передбачає, що Київ може зібрати гроші, продаючи облігації, забезпечені майбутніми позовами про відшкодування збитків від війни.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Загроза від балістики: чи можуть наявні в України системи ППО перехоплювати Іскандери-М, Кинджали та північнокорейські ракети Хвасонг - думка військового експерта Сергія Кузана.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.