Австрія обмежує допомогу українським біженцям: які причини

Причиною обмеження став наплив родин із Закарпатської області, яка не є територією активних бойових дій

Австрія обмежить допомогу українським біженцям: які причини
Українські біженці в Австрії на мітингу. Фото - Getty Images

Влада Австрії обмежує допомогу українським біженцям. Причиною такого кроку став величезний наплив родин з областей, які не є територією бойових дій. Збільшення кількості біженців посилило тиск на місцеві органи влади, дитсадки та школи. Особливо — у Зальцбурзі.

Про те, що Австрія скорочуватиме допомогу українським біженцям, пише видання Kosmo. Там зазначають, що більшість нових заяв на притулок надходять від жителів не прифронтових областей.

Країна виплачує допомогу на дітей біженці у розмірі від 180 до 250 євро. Існують ще виплати на допомогу на догляд за дітьми. Також українці отримують певні субсидії на житло та родинні виплати.

Влада Австрії боротиметься з так званим "туризмом" заради притулку. У країні спостерігається тенденція, коли українські біженці з Франції та Іспанії масово в'їжджають в Австрію заради вищих соцвиплат.

За словами міністерки у справах сім’ї Клаудії Плакольм, до українських біженців, які прибули з районів активних бойових дій претензій немає. Утім до українців з територій, які не є зонами активних бойових дій, є питання. Для виявлення шахрайства у соцвиплатах створять відповідну групу.

Вже невдовзі Австрія скоротить період отримання виплат для біженців з року до шести місяців. Водночас починаючи з 31 жовтня цього року критерії отримання допомоги для біженців з України стануть суттєво жорсткішими. 

На кінець 2024 року в Австрії нараховувалось близько 90 тис. біженців з України. Понад 80% з них це — жінки з дітьми. 

Українці не хочуть повертатися додому з Австрії

Опитування, проведене Австрійським інститутом дослідження сім'ї на замовлення Австрійського інтеграційного фонду (ÖIF) показало, що лише 3% біженців з України налаштовані після закінчення війни повернутися додому. Ще 12% планують повертатися, але не відразу після завершення бойових дій. 56% біженців кажуть, що не планують повертатися взагалі.

Близько 50-75% українців, які виїхали за кордон, розглядають можливість повернення в Україну після завершення війни. Таку думку висловив народний депутат Вадим Галайчук. Головним питанням для таких громадян, за словами парламентаря, є безпека.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube