Неіснуючі норми та відсутність доказів: через що найчастіше суди скасовують штрафи від ТЦК

Більшість скасувань стосуються порушень, які були вчинені до набрання чинності нових законів

ТЦК, штраф, суд
Пʼята частина випадків повʼязана з порушенням процедури притягнення до відповідальності

Станом на початок серпня 2024 року українські суди розглянули щонайменше 34 справи, де громадяни оскаржували штрафи від ТЦК. Йдеться про нові норми щодо порушень правил військового обліку, які були впроваджені в травні. Розміри штрафів тоді були встановлені в розмірі від 17 до 25 тисяч гривень. 

У 88% випадків, а це 30 справ, суди винесли рішення на користь позивачів. Таким чином штрафи у цих випадках були скасовані. Про це у середу, 7 серпня, повідомляє "Опендатабот".

Зазначено, що більшість скасувань стосуються порушень, які мали місце до набрання чинності нових законодавчих змін. Суди враховують, що закон не має зворотної сили, тому не можна карати за старі порушення за новими правилами. Наприклад, у єдиній справі, де штраф від ТЦК оскаржувала жінка-медикиня, суд скасував штраф, оскільки на момент отримання медичної освіти вона не мала обов’язку ставати на облік. Ще 20% випадків скасувань пов’язані з порушеннями процедури притягнення до відповідальності або відсутністю доказів правопорушення.

Штрафи за неоновлення даних

Наприклад, штраф за неперебування на військовому обліку оскаржував чоловік, який отримав тимчасове посвідчення про військовий облік два тижні до того. Інший випадок стосувався чоловіка, який звернувся до ТЦК для уточнення даних і отримав штраф, хоча ТЦК не змогло довести правопорушення та пропустило строки для покарання. Загалом з початку року до виконавчої служби надійшло понад 12 тисяч штрафів за порушення військового обліку від ТЦК та СП.

Штрафи за непоновлення даних

В Україні завершилась кампанія з оновлення військово-облікових даних, але багато хто хвилюється, чи можливо отримати штраф у випадку, якщо військово-облікові дані були оновлені, а військово-лікарську комісію не було пройдено. В Генштабі ЗСУ пояснили, що після оновлення даних не відбувається автоматичного скерування на ВЛК. Щоб пройти військово-лікарську комісію, потрібно отримати відповідну повістку. Відтак, штрафів за непройдену після оновлення даних ВЛК не буде.

Українці, яким вписали адміністративну постанову про штраф за непоновлення даних і які з нею не згодні, можуть оскаржити її у судовому порядку. Для цього законом на оскарження передбачено десять днів. На момент розгляду справи працівники ТЦК не мають права повторно штрафувати військовозобов'язаного.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube