У різдвяному посланні Граду і миру - Urbi et Orbi - понтифік закликав Україну та Росію до переговорів заради справедливого миру, наголосивши на важливості сміливості та жестів порозуміння
У своєму традиційному різдвяному зверненні "Urbi et Orbi" (Граду і миру - ред.) Папа Франциск висловив заклик до діалогу між Україною та Росією. Понтифік, який перед цим молився за різдвяне перемир'я, зауважив на тих діях, які необхідні для завершення війни. Він звернувся до тисяч вірян з балкона базиліки Святого Петра, закликаючи до "мужності, необхідної для відкриття шляхів переговорів" і "жестів зустрічі та порозуміння" заради досягнення тривалого миру.
Як повідомляє Reuters, Понтифік заявив: "Хай замовкне зброя у багатостраждальній Україні! Нехай з'явиться сміливість відкрити двері для переговорів, жестів діалогу та зустрічі, щоб досягти справедливого та міцного миру". Таким чином він акцентував на потребі справедливого врегулювання конфлікту.
"Часто ми зупиняємось лише на порозі; нам бракує сміливості переступити його, бо він кидає нам виклик. Вхід через Двері вимагає самопожертви – зробити крок, піти на маленьку жертву, зробити крок заради великої справи, залишити позаду суперечки та розбіжності, щоб спрямувати у відкриті обійми Богом немовляти, Князя світу. У це Різдво, початок Ювілейного року, я запрошую кожну людину, кожен народ і націю сміливо пройти через ці Двері, стати прочанами надії, змусити замовкнути зброю та подолати розбіжності!", - наголосив він.
Папа Франциск також згадав про інші зони конфліктів у світі, закликавши до припинення політичних, соціальних та військових протистоянь у Газі, Лівані, Малі, Мозамбіку, Гаїті, Венесуелі та Нікарагуа.
"Хай замовкне зброя на Близькому Сході! Поглядаючи на вифлеємські ясла, я звертаю думки до християнських громад у Палестині та Ізраїлі, особливо до коханої громади в Газі, де склалася надзвичайно важка гуманітарна ситуація. Нехай припиниться вогонь, нехай будуть звільнені заручники і надана допомога населенню, змученому голодом та війною. У цей непростий час я також близький до християнської громади в Лівані, особливо на півдні країни, і до громади Сирії. Нехай двері діалогу і світу відчиняться у всьому регіоні, що роздирається конфліктом. Я також думаю про народ Лівії, закликаючи шукати рішення, які дозволять досягти національного примирення", - наголосив Папа Римський.
Заклики понтифіка пролунали на тлі гострих дискусій щодо його попередніх висловлювань, зокрема згадки про "білий прапор", яка викликала обурення українських посадовців. Позиція Києва залишається непохитною: мирні переговори можливі лише після відновлення довоєнних кордонів.
Водночас президент Володимир Зеленський запропонував план дипломатичного врегулювання. Офіційно президент не розкривав всі пункти плану, але їх (або принаймні частину) розкрив глава ОП Андрій Єрмак разом з ексгенсеком НАТО у колонці для Project Syndicate під назвою "Як досягти миру через силу в Україні". Були перелічені три пункти – закрити небо над Україною, дозволити бити західною зброєю по РФ та отримати гарантії про вступ Києва у НАТО.
Ніякого іншого варіанту завершення війни, який передбачав би передачу українських територій Росії чи заморозку конфлікту, не існує. Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк наголосив, що такі сценарії не призведуть до закінчення війни, а лише дадуть Росії можливість накопичити ресурси для нових нападів.
Нагадаємо, на саме Різдво Росія обрала, щоб здійснити чергову масовану атаку на українські міста. Окупанти випустили майже 100 ракет різного типу, включаючи балістичні, а також використали понад сотню дронів-камікадзе, продовжуючи терор проти мирного населення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.