Секретар Ватикану уточнив заяву Папи Римського про "білий прапор"

У Ватикані заявили, що умовою для миру є те, щоб росія поклала край своїй агресії

Ватикан оговтався і уточнив скандальну заяву Папи Римського про "білий прапор"
Кардинал П’єтро Паролін і Ватикан

Ватикан оговтався і 12 березня вирішив уточнити скандальну заяву Папи Римського про так званий "білий прапор". Секретар Святішого престолу пояснив, що переговори про мир в Україні мають відбутися лише після того, як російська федерація припинить свою агресію.

Про це заявив секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін. В інтерв’ю італійській щоденній газеті Corriere della Sera Паролін сказав, що "очевидно", що обидві країни повинні створити умови для переговорів про припинення вогню, але "перш за все агресори повинні припинити вогонь".

Інтерв’ю з’явилося після коментарів Папи Римського Франциска про те, що Україна повинна "продемонструвати мужність білого прапора" і почати переговори про припинення війни, що викликало переполох в Україні. У понеділок, 11 березня, МЗС України викликало папського нунція, щоб висловити розчарування словами Папи Римського. Намагаючись розрядити напругу, спричинену коментарями понтифіка, Паролін сказав, що заклик Папи полягає у створенні умов "для дипломатичного вирішення, яке прагне справедливого та тривалого миру".

"Святий Престол стурбований ризиком розширення війни", — додав він. 

Він також уточнив, що вважає росію агресором у війні в Україні. Також Паролін додав, що від росії залежить, чи будуть дипломатичні кроки для припинення війни.

"Та сама людська воля, яка спричинила цю трагедію, також має можливість і відповідальність вжити заходів, щоб покласти край і відкрити шлях до дипломатичного вирішення", — заявив Паролін газеті.

Секретар Ватикану також прокоментував війну в Газі. Він порівняв її з війною в Україні, зазначивши, що в обох випадках конфлікти вийшли за будь-які межі.

"Обидві ситуації об’єднує той факт, що вони небезпечно вийшли за будь-яку прийнятну межу, що нам не вдається їх вирішити, що вони мають вплив на багато країн і що не може бути вирішення без серйозних переговорів", — підкреслив він 

"Мене турбує ненависть, яку вони породжують. Коли можна буде залікувати такі глибокі рани?", — резюмував Паролін.

Світ засудив заяву Папи Римського про "білий прапор"

Слова святійшого отця про мужність України підняти "білий прапор", що фактично означає здатися росії, засудив весь цивілізований світ. Винятком не слала і Німеччина. Так, міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що "не розуміє" слів Папи Франциска, який в інтерв'ю швейцарським ЗМІ сказав, що Україна повинна мати "мужність білого прапора". Вона запропонувала людям, які вимагають переговорів, поїхати в Україну і побачити війну на власні очі.

Анналена Бербок також висловила переконання, що "деякі речі можна зрозуміти лише тоді, коли бачиш їх на власні очі".

"Коли я розмовляю з дітьми в Україні, які постраждали внаслідок війни, я запитую себе: а де Папа? Папа має знати про ці речі", – додала вона.

На слова Папи про Україну відреагував і глава польського МЗС Радослав Сікорський. Він запропонував путіну вивести свої війська з України і тоді переговори не будуть потрібні взагалі. 

"А може, для балансу спонукати путіна набратися сміливості вивести свою армію з України? Мир настане негайно, без необхідності переговорів" – написав Сікорський у своєму профілі на платформі X.

Голоси невдоволення словами Папи Франциска лунали й у Латвії. Президент Латвії Едгарс Рінкевичс опублікував пост, де зазначив, що не можна капітулювати перед злом. 

"Моє недільне ранкове речення: не варто капітулювати перед злом, потрібно боротися з ним і перемогти його, щоб зло підняло білий прапор і капітулювало", – повідомив латвійський політик.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Поговоримо з Михайлом Орєшніковим, колишнім російським громадянином та чуваським сепаратистом, про те, як збільшення повідомлень про вибухи в Росії впливає на суспільство. А також, як смерть Навального вплинула на російських лібералів та змінила їх світосприйняття. Приєднуйтесь до нас у цій захопливій розмові про сучасні та актуальні події!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube