"Недружні кроки": в кремлі невдоволені політикою Вірменії щодо України

В МЗС країни-агресорки звинувачують Єреван в "недружніх кроках"

Вірменія та Україна
Вірменський посол викликаний для "жорсткої розмови"

Посол Вірменії в рф Вагаршак Арутюнян викликаний до російського Міністерства закордонних справ (МЗС). Йому обіцяють "жорстку розмову" за політику Єревана, яку москва вважає "недружньою"

Про це повідомляє російське МЗС. Зазначимо, що особливе обурення в окупантів викликала передача Вірменією гуманітарної допомоги для України. 

Так, в російському дипломатичному відомстві заявляють, що останнім часом Вірменія стала "вагатися" щодо подальшої участі в Організації договору колективної безпеки (ОДКБ), яку очолює рф. Окрім цього, в кремлі невдоволені регресом двосторонніх відносин, а також не мають упевненості в життєздатності домовленостей за участі росії для нормалізації відносин з Азербайджаном.

Зазначимо, що особливу злість в країні-агресорці викликала гуманітарна допомога від Єревану: планшети, смартфони та ноутбуки для школярів. Окрім цього, в кремлі дуже невдоволені тим, що Вірменія має намір провести спільні військові навчання зі Сполученими Штатами.

"Керівництво Вірменії останніми днями вдалося до серії недружніх кроків, включно із запуском процесу ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду, поїздку до Києва дружини прем’єр-міністра Анни Акопян з передачею гумдопомоги київському "нацистському режиму", проведення на вірменській території військових навчань за участі США... Послу Вірменії... висловлено жорсткі зауваження", - заявляють у москві.

Реакції Єревану на це поки що не було. Очікується, що згодом ситуацію прокоментує МЗС країни. 

Вірменія та росія: що не поділили

Вірменія окремо та взагалі весь кавказький напрямок в цілому є наразі якщо відчутно "теплим" регіоном, який ризикує знову стати "гарячим" в будь-який момент. Саме це відбулося останнього разу в 2020 році під час чергового загострення в Карабасі.

Саму Вірменію сковують союзницькі відносини з рф, особливо в рамках ОДКБ. Окрім цього, на території країни в Гюмрі знаходиться російська воєнна база. Тим не менше, голова країни Пашинян прямо заявляв, що його держава не є союзником росії в її агресії проти України

Головна проблема Вірменії, окрім слабкості центральної влади та корупції - це, звичайно, конфлікт з Азербайджаном. Дві країни вже давно не можуть поділити між собою спірну територію невизнаної Народно-Карабаської республіки. Через це там періодично відбуваються загострення та збройні конфлікти. 

Після останнього такого конфлікту в питання активно втрутилася москва. Вона допомогла у "вирішенні проблеми", в принципі забезпечивши ситуативний мир. Однак це є, скоріше, заморозкою конфлікту, причому явно не на досить довгий строк. 

Цікаво також, що останнім часом в бік Вірменії проявляють інтерес західні країни. Так, нещодавно в НАТО закликали країну доєднатися до Альянсу. А ще стало відомо, що дружина Пашиняна прибуде на саміт перших леді в Україні та передасть нам гуманітарну допомогу. Вкупі з військовими навчаннями, які проведуть спільно Єреван та Вашингтон, в кремлі, скоріше за все, почали нервувати. Цим і викликана жорстка реакція рф. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube