Сполучені Штати мають свої інтереси в кавказькому регіоні, а позиція Єревану останнім часом опонує москві
Вірменія разом зі Сполученими Штатами проведе військові навчання на своїй території. Під час маневрів будуть відпрацьовувати заходи зі стабілізації між конфліктуючими сторонами під час миротворчих місій.
Про це повідомляє пресслужба вірменського Міністерства оборони. Зазначається, що навчання почнуться вже 11 вересня і триватимуть до 20 вересня включно.
"У рамках підготовки до участі в міжнародних миротворчих місіях з 11 до 20 вересня у Вірменії на базі навчального центру миротворчої бригади Міноборони Вірменії "Зар" відбудуться спільні вірмено-американські військові навчання "Партнер Орел-2023" (EAGLE PARTNER 2023)", - сказано в прессрелізі.
Головною метою маневрів називають підвищення рівня "взаємосумісності" підрозділів, які братимуть участь в миротворчих місіях в контексті міжнародних миротворчих операцій. Окрім цього, вірменські бійці будуть переймати американський досвід у сфері військового управління та тактичного зв'язку. Це дуже важливо на полі бою, адже в бойових умовах на рахунку буквально кожна зайва секунда.
Окрім цього, серед зазначених цілей є підвищення готовності вірменського підрозділу до запланованої оцінки "Концепції оперативних спроможностей" НАТО/ПЗМ". Йдеться про програму "партнерства заради миру". Ця Концепція створена з метою підвищення рівня взаємосумісності між підрозділами держав-партнерів, що беруть участь у однойменній програміНАТО “Партнерство заради миру”. Вона направлена на навчання країн-учасниць оперативним спроможностям за рахунок використання в навчально-бойовій роботі стандартів армій провідних країн Альянсу. До речі, Україна також є членом даної програми - ще з 2004 року.
В рф вже відреагували на цю новину. В російських ЗМІ не обирають слів, лаючи вірменське керівництво. Так, один з найвідоміших кремлівських пропагандистів Армен Гаспарян назвав Пашиняна "феноменальною мразотою".
А в самому кремлі кажуть, що навчання Вірменії з США викликають в них "тривожність".
Вірменія, та взагалі весь кавказький напрямок, є наразі якщо не "гарячим", то відчутно "теплим" регіоном. Саму Вірменію сковують союзницькі відносини з рф, особливо в рамках ОДКБ. Окрім цього, на території країни в Гюмрі знаходиться російська воєнна база. Тим не менше, голова країни Пашинян заявляв, що його держава не є союзником росії в її агресії проти України.
Головна проблема Вірменії, окрім слабкості центральної влади та корупції - це, звичайно, конфлікт з Азербайджаном. Дві країни вже давно не можуть поділити між собою спірну територію невизнаної Народно-Карабаської республіки. Через це там періодично відбуваються загострення та збройні конфлікти.
Після останнього такого конфлікту росія допомогла у "вирішенні проблеми", в принципі забезпечивши ситуативний мир. Однак це є, скоріше, заморозкою конфлікту, причому явно не на досить довгий строк.
Цікаво також, що останнім часом в бік Вірменії проявляють інтерес західні країни. Так, нещодавно в НАТО закликали країну доєднатися до Альянсу. А ще стало відомо, що дружина Пашиняна прибуде на саміт перших леді в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.