Не захотів воювати, бо хвилювався за город: суд виніс вирок ухилянту - яке покарання

Чоловік не захотів йти до військкомату, бо не має родини

Військовий квиток, суд
Ухилянту винесли вирок у суді

Українець відмовився від призову на військову службу, аргументуючи це тим, що він не має сім'ї. Через це чоловік заявив, що він не має підстав іти воювати. Стало відомо, яке покарання обрав для ухилянта суд. 

Про це повідомили в Тернопільській обласній прокуратурі. Зазначається, що прокурори довели - мешканець села Печірна перебував на обліку в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. Тобто, чоловік військовозобов'язаний. Відомо, що він пройшов медичну комісію, але не прийшов до територіального центру комплектування (військкомату). 

Коли чоловік отримав повістку, він повинен був відправитися до навчального центру для військової служби. Проте без поважних на те причин так і не явився до військкомату. Слід зауважити, що сам житель Тернопільщини на суді визнав свою провину. 

Свою неявку до військкомату чоловік аргументував тим, що в нього не має родини і він не бачить для себе причин іти воювати. При цьому він додав, що хвилюється через свій город та домашніх тварин, господарство. Він також заявив, що "психологічно до військової служби не готовий". За рішенням суду його визнали винним в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період (стаття 336 Кримінального кодексу України).

"Враховуючи викладене, суд призначив покарання винній особі – 3 роки позбавлення волі", - повідомили в Тернопільській обласній прокуратурі.

Мобілізація в Україні

Очільник фонду "Повернись живим" Тарас Чмут зазначив, що деякі військові через рік-півтора на передових позиціях потребують відновлення. Для цього потрібно, щоб їх в окопах кимось замінили. На думку активіста, це сотні тисяч громадян, яких доведеться мобілізувати. Він також додав, що за півтора року повномасштабної війни Україна втратила багато  мотивованих і підготовлених людей, які мали бойовий досвід.

"Їх місця дуже часто займають не такі. Хтось з 2014 року воює і має 10 років досвіду за плечима, а хтось взяв зброю пів року тому і ще не пройшов свій шлях еволюції. Але при цьому той рівень втрат, який є, вибиває людей, по пораненнях, по здоров'ю, коли люди просто сиплються. І це зараз тотальна проблема", - вважає Тарас Чмут.

При цьому адвокат ЮФ Gracers Станіслав Польовий нагадав, що тих громадян, які ухиляються від мобілізації, можуть притягнути до відповідальності. В залежності від кожного випадку це може бути й кримінальна, й адміністративна відповідальність. Якщо військовозобов'язаний намагався незаконно перетнути кордон, то він може отримати позбавлення волі до 5 років.  Якщо ж громадянин не прийшов до військкомату, то за це може отримати до 8 500 гривень.  

Нагадаємо, раніше експерти пояснювали, які документи для військового обліку повинні мати абітурієнти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube