Є рекомендації, як правильно поводитися з людьми, які пережили жахіття полону, щоб не завдати їм додаткового стресу
Люди, які повернулися з ворожого полону, потребують особливої уваги та підтримки. Офіс уповноваженого з прав людини пояснив, як найкраще допомогти їм адаптуватися та знайти свій шлях до нормального життя. Існує щонайменше три важливих рекомендації, які допоможуть у цій ситуації.
Процес повернення з ворожого полону є надзвичайно складним і вимагає від оточуючих великої уваги та чутливості. Ось три правила, як діяти, щоб не завдати шкоди нашим співвітчизникам:
Перш за все, варто розуміти, що звільнена з полону людина зараз бачить світ інакше. Кожен повернутий переживає стрес після тих випробувань, які він або вона зазнали. Хоча стрес від повернення додому є позитивним, він все одно впливає на психіку.
Після пережитого українцям звичайні речі можуть здаватися нереальними. Тому слід бути дуже обережними в своїх діях.
Кожен, хто пережив полон, потребує підтримки та розуміння. Важливо запитати дозволу на обійми та інші прояви любові, оскільки не всі можуть бути готові до фізичного контакту.
Усі дії мають спрямовуватися на те, щоб повернуті відчували, що їх чекали й вірили в їхнє повернення. Уникайте некоректних запитань та надмірної опіки.
Допомагайте в реабілітації. Пропонуйте відвідати психолога, але не наполягайте, якщо повернута з полону людина відмовиться. Інколи потрібен час, щоб зрозуміти потребу в допомозі фахівця. Важливо, щоб люди, які повернулися з полону, відчували, що у них є вибір і права.
17 липня відбувся великий обмін, внаслідок якого на батьківщину повернулися 95 українських захисників. Серед них 49 воїнів ЗСУ, 21 нацгвардієць, 10 військових моряків, семеро з Сил територіальної оборони. Також є п’ятеро прикордонників, двоє з Державної спеціальної служби транспорту та один оборонець із добровольчого формування територіальної громади.
Один з попередніх обмінів полоненими відбувся 28 червня, внаслідок якого додому повернулися 10 українців. До цієї події вперше доклав зусиль Ватикан. Президент Володимир Зеленський подякував всім, хто допомагав повернути українців додому.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення відбулося вже 54 обміну полоненими. Координаційному штабу вдалося повернути з воложої неволі 3405 людей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.