Оборонці Азовсталі, моряки та зниклий безвісти: кого Україна повернула з полону 17 липня

Серед звільнених з ворожого полону - 49 воїнів ЗСУ

українські полонені, обмін полоненими 17 липня, військовополонені ЗСУ, україна повернула полонених
Обмін полоненими: усі звільнені цього разу – чоловіки: 88 рядових та сержантів, семеро офіцерів

17 липня відбувся великий обмін, внаслідок якого на батьківщину повернулися 95 українських захисників. Серед них 49 воїнів ЗСУ, 21 нацгвардієць, 10 військових моряків, семеро з Сил територіальної оборони. Також є п’ятеро прикордонників, двоє з Державної спеціальної служби транспорту та один оборонець із добровольчого формування територіальної громади.

Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Там додали, що усі звільнені цього разу – чоловіки: 88 рядових та сержантів, семеро офіцерів. Також серед звільнених є оборонець, який вважався зниклим безвісти.

"Серед наших хлопців, які отримали нарешті свободу, 23 людини боронили Маріуполь (з них тринадцятеро – оборонці "Азовсталі"), 41 воював на донецькому напрямку, по дев’ятеро – на луганському та запорізькому, по троє – на херсонському та харківському", - уточнили у Коордштабі.

Там додали, що серед 49 воїнів ЗСУ був у тому числі учасник "повітряного мосту", який добровільно зголосився на гвинтокрилі летіти на "Азовсталь", щоби допомогти заблокованим там підрозділам, та двоє представників Повітряних сил.

"Один зі звільнених моряків на момент початку вторгнення перебував у Київській області та одразу приєднався до оборони свого селища від окупантів у складі Макарівської ТрО. Під час надання гуманітарної допомоги мешканцям місцевої громади потрапив у полон до російських військовослужбовців-бурятів", - йдеться у повідомленні.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/2922

У Координаційному штабі підкреслили, що чимало українських бійців, які повертаються, потерпають від наслідків поранень та мають хронічні захворювання, які потребують тривалого лікування. Більшість з них знаходилася в полоні країни-агресорки з 2022 року.

Від початку повномасштабного вторгнення це вже 54-й обмін полоненими. Загалом з ворожої неволі Координаційному штабу вдалося повернути 3405 людей.

 

Останні обміни полоненими

Один з останніх обмінів полоненими відбувся 28 червня, внаслідок якого додому повернулися 10 українців. До цієї події вперше доклав зусиль Ватикан. Президент Володимир Зеленський подякував всім, хто допомагав повернути українців додому.

Декілька днів перед цим. 25 червня, відбувся обмін військовополоненими. У цей день вдалося повернути в Україну 90 військовополонених, серед яких є українські захисники, воїни ЗСУ, нацгвардійці, військові прикордонної служби. 

Нещодавно уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що Україна створила новий канал комунікації та механізм звільнення полонених з Росії. Хоча поки що рано говорити про нові обміни, перспективи виглядають обнадійливо. На сьогодні Росія продовжує утримувати в полоні майже 14 тисяч українців.

Він також пояснював, як статус військовополоненого та особи, зниклої безвісти, впливає на процес повернення. Приблизно 40% тих хлопців і дівчат, яких вже повернули додому, мали статус особи зниклої безвісти. Він також розповів про роль Міжнародного Комітету Червоного Хреста у перевірці стану військовополонених та процедурі підтвердження їх статусу. Окремо він наголосив на моментах, які повинні та не повинні робити сім'ї військовополонених, щоб не завадити домовленостям.

Генпрокурор України Андрій Костін заявляв, що приблизно 90% українських військовополонених пройшли через тортури, зґвалтування, погрози сексуального насильства чи інші форми жорстокого поводження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube