У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Є більш безпечні, але менш популярні альтернативи
Мессенджер Telegram з року в рік стає все більш популярним серед українців. Ресурс позиціонує себе як безпечна альтернатива більш масового месенджера WhatsApp, але в питанні його безпеки не все так однозначно. Ось що пише видання VICE Germany про мінуси Telegram, яким вже користуються близько 500 мільйонів людей по всьому світу.
Наскрізне шифрування гарантує, що тільки відправник і одержувач повідомлення можуть прочитати його, в той час як інші люди, що перехоплюють дані, бачать його як рядок безглуздих символів.
Зокрема, сервіс Signal пропонує цей тип шифрування автоматично для всіх повідомлень, а Telegram - немає.
Чати Telegram шифруються тільки в тому випадку, якщо ви індивідуально активуєте опцію "секретний чат" для кожного з ваших контактів. Однак, якщо хтось поза вашого списку контактів напише вам, то цей новий чат не буде безпечним за замовчуванням.
При відправці повідомлення ви повинні надати месенджер доступ до вашого списку контактів. В результаті ці контакти копіюються і зберігаються додатком, тому воно може як повідомити вас, коли хтось із ваших контактів починає користуватися Telegram.
Крім того, месенджер збирає метадані, включаючи вашу IP-адресу та тип пристрою, і зберігає їх до року. IP-адреси можна використовувати для відстеження окремих користувачів і навіть їх переміщень.
Після того як їх виганяють з Facebook, Instagram або YouTube, багато право екстремістських груп і групи прихильників теорії змови приходять в Telegram, де немає такої жорсткої модерації.
Німецька організація з захисту дітей Jugendschutz проаналізувала 206 матеріалів, що вважаються незаконними відповідно до законодавства Німеччини і прийшла до висновку, що модерація Telegram пропустила 89% нелегального контенту.
Групи і канали Telegram досить зручні для мобілізації великих мас. Вони можуть містити сотні тисяч облікових записів, мати багато хмарного простору для обміну відео і аудіофайлами і пропонувати користувачам піванонімність.
Але як повідомляє ZDNet, в 2019 році гонконгські Програмісти попереджали протестуючих не використовувати Telegram-канали, тому що дані в них не захищені. Інструкція, що розповідає як витягувати інформацію про користувачів з груп і каналів Telegram (включаючи ім'я та прізвище, а також повідомлення чату) знаходиться у вільному доступі.
Незважаючи на передбачувану прихильність демократичним цінностям і свободі слова, Telegram НЕ відповідають на запитання користувачів і ЗМІ.
VICE двічі зверталося за коментарем до платформи (в лютому і в серпні 2020 року), але відповіді не отримали.
Видання зазначає, що Telegram зробив ставку на гібрид між додатком для обміну повідомленнями та соціальною мережею, але це просто не кращий вибір, якщо ви шукаєте безпечне спілкування.
Фахівці називають сервіси Signal, Threema і Wire більш безпечними, так як вони мають автоматичне наскрізним шифруванням і збирають менше інформації про користувача (Signal не збирає її взагалі). При цьому жоден месенджер не ідеальний.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що "Укрзалізниця" запускає чат-боти з функцією продажу квитків в Viber і Telegram.
Також Інформатор писав, що на початку січня в роботі Telegram стався масштабний збій .