Біженців утримують виплати, оскільки навіть якщо вони будуть урізані, то все одно перевищуватимуть зарплату в Україні
Українських біженців, які наразі живуть у Німеччині, повернути додому буде вкрай важко. Таку заяву зробила директорка Інституту демографії та проблем якості життя Елла Лібанова. За її словами, справа, зокрема, у виплатах.
Наразі ж за кількістю біженців лідирує Польща, проте німецький ринок праці більш ємний. Про це вона заявила в інтерв'ю виданню "Главком".
За словами демографині, усім країнам Європи без винятку потрібні робочі руки. Крім того, саме з Польщі українці виїжджають до Німеччини. Також у ФРН дуже довго існувала політика, яка "заохочувала людей не працювати", хоча зараз її змінюють.
"Вони вже багато кроків зробили на шляху спрощення визнання наших дипломів. Це не просто так робиться. До цього ж, за даними і поляків, і німців, 70% наших жінок мають вищу освіту. Це тому, що поїхали переважною мірою містяни, в яких рівень освіти вищий, ніж в селі", – зазначила Лібанова.
Вона наголосила, що українців з Німеччини буде важко повернути, навіть якщо їм зменшать виплати. На її думку, більше шансів повернути наших громадян з Польщі, Румунії або Болгарії.
"Німці скоріше урізатимуть виплати для тих, хто не може працювати. Але навіть урізана виплата в Німеччині більша у багатьох випадках за офіційну зарплату в Україні", - додала демографиня.
Німеччина з 2023 року, коли посилила контроль на кордонах з іншими країнами ЄС, відмовила у в'їзді десяткам тисяч іноземців. І кожен п'ятий з них – українець. Більше відмов отримували лише сирійці.
Як пише видання Euractiv з посиланням на державну статистику, українці становлять 19,1% тих, кому було відмовлено у в’їзді на кордоні Німеччини з серпня 2023 року. Більше – тільки сирійців, але не набагато – 19,8%. За даними видання, загалом у 2023 році до Німеччини не пустили 35,6 тисячі іноземців, а минулого року - вже 45 тисяч.
Також у німецькій столиці відкриється український Unity Hub. Цей Центр єдності забезпечуватиме доступ до освітніх і кар'єрних можливостей як в Україні, так і в країні перебування - у центрі допоможуть вимушеним переселенцям адаптуватися, навчатися та розвивати свої ініціативи, а тим, хто буде готовий, нададуть всю необхідну допомогу для повернення додому.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.