Франція і Німеччина ставлять під сумнів новий пакет допомоги для України на 20 млрд євро

Європейський Союз планує виділити Україні великий пакет допомоги на суму 20 млрд євро, проте Франція та Німеччина висловили значний скептицизм щодо цього рішення через обмеження у своїх національних бюджетах та політичні суперечності з іншими країнами

Еммануель Макрон і Олаф Шольц
Франція і Німеччина запевняють, що мають високі державні борги та обмежену фінансову маневреність

На тлі дипломатичних напружень між США та Україною, Європейський Союз розглядає новий масштабний пакет підтримки для Києва. Однак, незважаючи на прагнення ЄС, Франція та Німеччина висловили сумніви щодо його реалістичності та фінансування. Країни запевняють, що мають значні фінансові труднощі.

Згідно з повідомленнями Spiegel, ініціатива, спочатку оцінена в 7 млрд доларів, згодом зросла до 20 млрд євро і передбачає три основні напрямки: постачання 1,5 млн патронів, допомогу системам ППО та підтримку відновлення українських солдатів і навчання бригад. Однак, поряд із опором з боку Угорщини та Словаччини, найбільший скептицизм демонструють Франція та Німеччина, де зусилля урядів обмежені високими державними боргами.

Крім того, у внутрішніх дискусіях ЄС виникає питання щодо домінуючої ролі Європи у переговорах з США. Поки що домовленості не досягнуті, і, хоча країни, що виступають проти цього пакета, можуть бути залишені осторонь, фінансові та політичні розбіжності на рівні великих держав ЄС, ймовірно, затримають ухвалення рішення.

І президент Франції Еммануель Макрон, і прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні наполягають на провідній ролі Європи в переговорах із Вашингтоном. Але дії Каллас і ЄС ставлять під сумнів це твердження. Мелоні вже критикувала зустріч у Парижі, скликану Макроном. Також, як пише Financial Times, Мелоні виступає проти проведення телефонної конференції G7 у понеділок, 24 лютого. Мабуть, вона не хоче засмучувати Трампа. Макрон, зі свого боку, заспокоїв відчужені малі держави на спеціальній конференції і тепер хоче вирушити до Вашингтона, щоб поговорити з Трампом.

Оточення Каллас намагається згладити ситуацію. Тим часом у Німеччині в неділю відбудуться вибори, і німецький уряд не може ухвалювати рішення протягом вихідних. До того ж, для міністерств держав-членів не встановлено фіксованих обсягів фінансування, а отже, у Франції та Італії теж є можливості для маневру. При цьому рішення все ж таки може бути ухвалене незабаром, коли міністри закордонних справ зустрінуться в Брюсселі.

Також Spiegel пише, що серед політиків у Брюсселі лунає версія про те, що провідні діячі ЄС уже обіцяли Україні подальшу підтримку під час Мюнхенської конференції з безпеки. Так, коли уряд США запропонував Зеленському угоду про нерозголошення як умову подальшої підтримки, європейці на задньому плані висловилися проти цієї угоди. Угода, серед іншого, включала в себе передачу Україною значної частини своїх прав на видобуток корисних копалин США.

Дипломатичні кола в різних країнах не підтвердили, але й не спростували однозначно, що Україні було обіцяно більш масштабні заходи підтримки, якщо Україна відмовиться від угоди з президентом США Дональдом Трампом. Однак міністр закордонних справ Анналена Бербок уже публічно заявила в кулуарах конференції в Мюнхені, що "незабаром буде запущено великий пакет заходів, який ніколи раніше не було реалізовано в таких масштабах". У Брюсселі тим часом зберігають надію, що Трамп не завершить переговори з російським диктатором Володимиром Путіним занадто швидко і що це займе багато часу.

ЄС готовий обійти Угорщину для надання допомоги Україні

Європейський Союз готується виділити Україні значну фінансову допомогу, проте Угорщина намагається блокувати виділення 50 мільярдів євро. Bloomberg повідомляє, що якщо прем'єр-міністр Віктор Орбан продовжить протидіяти цій ініціативі, ЄС може застосувати санкції проти Угорщини та навіть позбавити країну права голосу на рівні Союзу. Однак, на тлі цього, Словаччина демонструє готовність підтримати Україну в питанні європейської інтеграції та допомоги. 

Також Інформатор повідомляв, що Угорщина збирається блокувати продовжання санкцій Євросоюзу проти громадян Росії та Білорусі. Про це заявив глава угорського МЗС Петер Сійярто. За його словами, нові обмеження буцімто завадять мирним переговорам.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube