В колекції музею були картини Айвазовського
Російські загарбники розграбували Херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка. Награбоване вивозили фурами. Своє мародерство вони назвали «евакуацією». Про це повідомили на офіційній сторінці музею у Facebook.
«З 31 жовтня по 3 листопада окупантська «влада» завезла в музей три-чотири десятки людей, які виносили твори мистецтва й оргтехніку — все, що бачили, все, до чого дотягувалися їхні загребущі руки. Про делікатне ставлення до старовинних раритетів навіть не йдеться — картини не запаковували спеціальним чином для перевезення, а замотували в якесь ганчір’я», — розповідають в музеї.
1 листопада завантажили та вивезли у супроводі озброєних автоматами людей у цивільному 3 фури та шкільний автобус, 2 листопада — ще 2 фури, 3 листопада забирали залишки автобусом вже без збройної охорони. Під час викрадення однієї з кращих колекцій України навколо музею стояли блокпости.
«Сподіваємось найближчим часом дізнатися, що саме було незаконно вивезено за чотири дні, але в тому, що найцінніше (XVII-XIX ст.) забрали у першу чергу, сумнівів немає. Вантаж був спрямований до Криму, але не факт, що це останній пункт призначення», — зазначають в музеї.
Керувала так званою «евакуацією» псевдо-директорка Наталя Десятова. На жаль, допомагали їй і деякі співробітники музею, які погодились працювати на росіян. На думку чинної директорки музею Аліни Доценко, в Криму «приймають» колекцію Херсонського художнього музею теж колишні її підлеглі — Наталя Кольцова та Інна Буренко, які завчасно «евакуювались».
Херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка — художній музей в Херсоні, названий на честь українського художника Олексія Олексійовича Шовкуненко. Його відкрили 27 травня 1978 року. Знаходиться в колишній будівлі міської ратуші, визначній пам'ятці архітектури початку XX століття.
До окупації Херсону художня колекція музею нараховувала понад 10 000 експонатів і була однією з найцікавіших музейних зібрань України. Тут зберігалися твори українського і зарубіжного живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва, починаючи зі зразків російського іконопису XVII століття і до робіт сучасних херсонських художників. Найбільш відомі твори у колекції музею:
Нагадаємо, ми писали, скільки культурних об’єктів України знищили окупанти під час війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.