Скільки культурних об’єктів України знищили окупанти під час війни

рф намагається стерти національну ідентичність українського народу

Скільки культурних об’єктів України знищили окупанти під час війни

В Україні зафіксували 552 епізоди російських злочинів проти культурної спадщини нашої держави. Російські загарбники пошкодили чи зруйнували низку об’єктів культурної спадщини, культурних інституцій та релігійних споруд.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України. Серед зруйнованих об'єктів культури:

  • 171 пам’ятка,
  • 146 об’єктів цінної історичної забудови,
  • 58 монументів та творів мистецтва,
  • 44 музеї.

«За інформацією від обласних адміністрацій, загалом ушкоджень зазнало майже 1000 об’єктів культурної інфраструктури. Крок за кроком ми верифікуємо та доповнюємо ці дані, насамперед в частині культурної спадщини», – сказала заступниця Міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва.

Водночас агентство ООН з культури ЮНЕСКО заявило, що підтвердило руйнування 207 культурних об'єктів в Україні після російського вторгнення 24 лютого. Про це повідомляє видання AlJazeera.

За даними ЮНЕСКО, серед знищених культурних об'єктів – 88 релігійних об'єктів, 15 музеїв, 76 будівель, що становлять історичний та/або художній інтерес, 18 пам'ятників та 10 бібліотек. Найбільше постраждалих об'єктів виявили у Донецькій області – 59, Харківській – 51, Київській – 30 та Луганській – 25.

Допомога Україні у збережені культурної спадщини

Європейський Союз та його окремі країни-члени надають Україні значну допомогу в збереженні культурної спадщини, яка стала одним з головних об’єктів атаки з боку російських загарбників. Зокрема, в рамках проєкту «Креативна Європа» відкрили можливість фінансової підтримки українських організацій та ініціатив з підтримки культури. Європейська програма «мобільності» художників та діячів культури, яка є відкритою також для українців, передбачає виділення на такі проєкти суми у 21 мільйон євро протягом наступних трьох років. Крім цього, програма «Європейський дім» охоплює проєкти та контакти між невеликими культурними організаціями на низовому рівні – для їх підтримки передбачений додатковий бюджет у 12 мільйонів євро.

Крім того, для захисту української культурної спадщини у надзвичайних умовах ЄС використовує інші шляхи фінансової підтримки, зокрема, можливості Механізму ЄС із цивільного захисту. Вперше в історії Україна звернулася0 до цього Механізму ЄС із запитом щодо захисту культурної спадщини. У відповідь Італія, Німеччина на Норвегія надали обладнання та практичну допомогу у захисті об’єктів культурної спадщини України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube