Абрамси плачуть: Рогозін каже, що робот "Маркер" знищить їх усіх

Читать на русском

Відомий своїми ексцентричними вчинками Колишній очільник «Роскосмосу» Дмитро Рогозін привіз на Схід нову «вундервафлю» путіна — роботизовану платформу «Маркер».

Читать на русском
Абрамси плачуть:  Рогозін каже, що робот "Маркер"  знищить їх усіх
Творець робота «Федора» рятує росію

Відомий своїми ексцентричними вчинками Колишній очільник «Роскосмосу» Дмитро Рогозін привіз на Схід нову «вундервафлю» путіна — роботизовану платформу «Маркер».

За заявами Рогозіна, ця зброя має використовуватися проти західних танків, на які очікує ЗСУ. От тільки критики кажуть, що це лише пропагандистський трюк і ці роботи виявляться неефективними в бою, до того ж їх замало.

«Кіборг-убивця»

Колишній очільник «Роскосмосу» Дмитро Рогозін заявив, що росія має що протиставити західним Abrams й Leopard. У своєму Телеграм-каналі він пояснив, що для цього в росіян є спеціально сконструйований «бойовий робот» — «Маркер».

«Перші чотири роботи «Маркер» суворо за розкладом прибули в регіон. Починаємо завантаження образів цілей, відпрацювання алгоритмів ведення бою в складі групи бойових роботів та встановлення потужного протитанкового озброєння», — написав Рогозін.

Російський опозиційний журналіст Олександр Невзоров, якого російський «суд» заочно засудив на 9 років, відреагував на заяву Рогозіна. Він опублікував це у своєму телеграмі.

«Ура! Рогозін не підкачав. Він був, є та буде віртуозом художнього ідіотизму. І досвідченим пройдисвітом. Незважаючи на втрату сідниці, Дмитро не втратив здатність думати«, — прокоментував Невзоров.

Що за «Маркер»

«Маркер» — це робототехнічна платформа, легкоброньована машина на колісному або гусеничному ходу. Вона може оснащуватися кулеметами для знищення живої сили противника чи протитанковими ракетами. Росіяни заявляють, що цей наземний безпілотник керється як дистанційно, так і здатний працювати в автономному режимі. Його розробляли в «Анероїдній техніці»  у 2018 році. Є кілька його дослідних зразків.


Його бойова модифікація, заявляють розробники, може бути оснащена розвідувальним дроном та ударними безпілотниками. А за допомогою передового «штучного інтелекту» та «машинного навчання», «Маркер» може відрізняти мішені. Рогозін запевняє, що виявивши в зоні ураження Leopard, Challenger, Abrams і Т-72, роботизована платформа обере найдорожчий танк.

Заявлена швидкість гусеничного варіанту — 70 км/год, колісного — 80 км/год. Запас ходу — 1000 км.

Критика

Невзоров каже, що дітище Рогозіна — це перероблений місяцехід «Луноход-1», який перефарбували та «оснастили чіпами від китайських пральних машин». За його словами головна мета цього проєкту — витягнути кошти з держбюджету рф на черговий безглуздий проєкт. Попереднім таким був робот «FEDOR» — російська відповідь американському Boston Dinamik. Цей «аватар» ходив, стріляв із пістолета, їздив на квадрациклі й навіть літав у Космос. Як і варто було очікувати, більше про нього не згадують

«Але в «надсучасного бойового робота» є і проблемка: йго легко може сперти та потягнути з поля бою будь-який трактор, яким керує досвідчена особа циганської національності», — резюмує публіцист.

"Луна-1" та "Маркер" дійсно схожі
"Луна-1" та "Маркер" дійсно схожі

На Заході заяви Рогозіна сприйняли за звичайну пропаганду. Не в останню чергу тому, що такої техніки на озброєнні армії росії буквально одиниці. Схоже, що п’ять штук. І навряд чи його виробництво вдасться наростити. Робот FEDOR, до прикладу, фактично майже на 80 % виготовлений з імпортних деталей. Ймовірно й «Маркер» має не менше.

Попередня передова розробка робот FEDOR на 80% складався з іноземних частин
Попередня передова розробка робот FEDOR на 80% складався з іноземних частин, але вийшов невдалим

Defense One пише, що робот «Маркер» проходив більш-менш успішно випробування щодо роботи проти безпілотників у лісі. Але взаємодія на полі бою, де проти нього будуть застосовані контрзаходи — це річ набагато складніша. До того ж за даними видання, таких машин є всього 5 штук.

Видання Le Figaro заявляє, що ця техніка не становить ніякої небезпеки західним танкам. Зокрема тому, що у сучасному бою йдеться про взаємодію багатьох підрозділів.

«Щонайменше одне можна сказати напевно: тільки на «Маркери» в боротьбі з Leopard, Challenger та Abrams російської армії покладатися не можна. Росіяни передусім мають навчитися координувати дії наявних танків Т-72, Т-80, Т-90, їх мобільної та буксированої артилерії, бойових вертольотів Мі-28 та Ка-52, бойових літаків Су-25 та їхніх дронів-камікадзе «Ланцет». Потрібно масою і числом задавити просунутіші західні технології», — пояснює стратегію ворога видання.

Нагадуємо про те, що колишній глава «Роскосмосу» Рогозін дістав поранення в Донецьку. Крім того, ми писали, що поранений у сідниці Рогозін відправив Макрону осколок зі свого хребта.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.