Націоналіст, космонавт, борець з Маском і поранений боєць
З липня Дмитро Рогозін не є головою Роскосмосу. Він очолив "групу військових радників" під назвою "царські вовки" і "допомагає" окупантам на Донеччині. Після обстрілу ресторану "Шеш-Беш", у якому Рогозін святкував свій день народження він отримав осколкові поранення сідниць. Але біографія Рогозіна не менш цікава, ніж цей пікантний факт.
Дмитро Рогозін народився в генеральській родині. Його батько – генерал-лейтенант, заступник начальника служби озброєння Міноборони СРСР.
Навчався Рогозін на «міжнародній журналістиці» журфаку МДУ. Також отримав диплом економічного факультету Університету марксизму-ленінізму при Московському міському комітеті КПРС, куди «люди з вулиці» практично не попадали.
На філософському факультеті МДУ захистив дисертацію на тему «Російське питання і його вплив на національну та міжнародну безпеку». Тема другої дисертації Рогозіна – «Проблеми національної безпеки Росії на рубежі XXI сторіччя». Він захистив і третю дисертацію! У Військово-морській академії – «Теорія озброєння, військово-технічна політика, система озброєння». Таким чином явний гуманітарій став доктором технічних наук.
Повідомляли, що у серпні 1991 року Рогозін був одним із захисників Білого дому. І навіть керував групою добровольців. Ще є дані про те, що він з травня по червень 1992 року брав участь у війні в Придністров’ї в якості бійця-добровольця. Познайомився там з генералом Лебедем.
У березні 1993 року організував та очолив рух «Конгрес російських громад», який діяв на території країн СНД і Прибалтики, а також в національних автономіях росії.
Ставши депутатом, був обраний заступником голови комітету зі справ національностей. Стверджують, що на цьому посту він займався проблемами російського населення на Північному Кавказі.
У січні-лютому 2012 року створив на основі представників козацтва і військово-патріотичних організацій «Добровольчій рух Загальноросійського народного фронту» в підтримку армії, флоту та обороно-промислового комплексу.
Отримавши призначення на посаду голови космічної галузі росії, розповів про розроблені ним «Десять заповітів Роскосмосу». За думкою Дмитра Рогозіна, головне завдання його держкорпорації – експансія на Землі й у Космосі.
В «Роскосмосі» Дмитро Рогозін працював трохи більш як чотири роки. Але запам'ятався більш не справами, а неочікуваними заявами, обіцянками відправити російських космонавтів на Місяць, і скандалами при будівництві космодрому Східний, а головне – своїми яскравими «діалогами в Twitter» з Ілоном Маском.
Генеральну лінію Рогозіна на цій посаді коротко можна сформулювати так: «Ми росіяни, ми були першими в космосі і не дозволимо комусь диктувати, як нам себе поводити».
Він запам’ятався власними піснями на сайті «Роскосмосу», які після його відставки відразу видалили. А ще роботом Федором, який майже підвів держкорпорацію під суд за провокаційні повідомлення у соцмережах про пияцтво космонавтів.
Запам’ятався і скандальним епізодом, який відбувся у листопаді 2018 року, коли «Роскосмос» готувався до запуску чергового «Союзу» на Байконурі. Святкова атмосфера – сторічний ювілей заводу, де зробили ракету, візит глави NASA, нові контракти. А все закінчилося аварією, екіпаж дивом не постраждав.
Нарешті, непримиренна суперечка керівника «Роскосмосу» з Ілоном Маском. Яка теж не закінчилася на користь Рогозіна. Глава SpaceX все ж таки зміг відправити екіпаж в космос і зруйнував монополію на такі послуги. А потім ще й познущався з відомого жарту Рогозіна – «Батут працює. Це наш внутрішній жарт».
В результаті діяльності Рогозіна фінансові показники «Роскосмосу» сильно змінилися. У 2017 році, до його приходу, чистий прибуток держкорпорації складав 4 млрд рублів, потім він виріс до 12 млрд. А в 2021 році, за даними агентства Cbonds, перетворився на збиток більш мільярда рублів.
І все це на фоні репутаційних скандалів. У 2020 році ФСБ затримала радника Рогозіна, колишнього журналіста «Ъ» Івана Сафронова, звинувативши його в державній зраді.
Після початку СВО Рогозін свідомо відмовився постачати двигуни американцям, надавати вже оплачені в рамках комерційних договорів ракети-носії в інтересах британської компанії OneWeb. По суті, привласнив шість ракет, оплачених іноземним замовником. Цей крок він намагався представити як політичний жест проти Великобританії, чий уряд має орієнтовно 20-відсоткову частку в компанії. Але головне, що йому вдалося цим зробити – це дуже чітко показати світові, наскільки ненадійним партнером може бути росія в космонавтиці.
15 липня 2022 року путін звільнив Дмитра Рогозіна з посади керівника «Роскосмосу».
8 травня 2022 року Маск навів повідомлення Рогозіна, де той заявляє, що засновнику Starlink доведеться «відповідати по-дорослому, як би він не прикидався дурником» за нібито поставку станцій Starlink українським військовим в Маріуполь.
Рогозін опублікував повідомлення у своєму Telegram-каналі, де з посиланням на «свідчення полоненого начальника штаба 36-ї бригади морської піхоти ЗСУ полковника Дмитра Кормянкова» пише, що Пентагон за участю Ілона Маска постачав українській армії станції Starlink.
«Слово «нацист» означає не те, що він думає», – прокоментував Маск заяву Рогозіна про «нацистський батальйон» Азов.
Глава “Роскосмосу” продовжив перепалку з американським підприємцем і у відповідь на це написав, що Ілон Маск є “вихідцем із ПАР, чиї батьки заробили свій капітал в роки апартеїду”:
“Вихідець-мільярдер із ПАР, чия сім'я зробила свій капітал у роки апартеїду, хоче пояснити мені, синові фронтовика, громадянину країни, яка втратила 27 мільйонів лише вбитими під час війни з фашистами, сенс слова нацизм”, – написав він.
Не промовчав Рогозін і щодо слів Маска про “смерть за загадкових обставин”, заявивши, що “нікому ти не потрібен”, і що він не вітатиме главу Tesla та SpaceX із днем перемоги після того, як Маск поставив засоби інтернет-зв'язку українській армії.
“Вирішуй, на чиєму ти боці, Ілон”, – написав глава “Роскосмосу”.
До речі, Мати Маска, Мей, написала "Це не смішно" в коментарі під твітом Маска "Якщо я помру за таємничих обставин, було добре вас знати".
Раніше ми писали, що у Донецьку обстріляли ресторан "Шеш-Беш", у якому святкував день народження колишній глава "Роскосмосу" Дмитро Рогозін. Він отримав поранення. У цьому вже звинуватили ЗСУ.