Більше того, тертку потрібно підточувати і зробити це дуже просто
Як правило, тертка має чотири робочі сторони. Навіть для тих, хто не готує, цілком очевидно, що сторони з різними лезами потрібні для виконання різноманітних завдань. Ось тільки для яких конкретно?
Велика тертка. Найчастіше на цю тертку прийнято натирати варені продукти, такі як яйця, картопля, морква. Але і сирі продукти можна подрібнити за допомогою великої тертки. Наприклад, буряк, кабачок, сир чи масло. Останнє, до речі, набагато швидше розм'якшується, якщо його натерти. Це особливо зручно під час приготування тіста для випікання. Крім того, якщо тертку розташовувати горизонтально, потрібно менше зусиль і часу на процес, і весь продукт залишиться всередині.
Після великої за популярністю гранню вважається дрібна тертка. Мигдалеві або краплеподібні отвори універсальні. Відрізняються вони лише калібром отворів. Найчастіше її використовують для продуктів, які слід подрібнити, але зберегти при цьому текстуру. Наприклад, морква для засмаження чи картопля на драники. Також якщо печиво сильно підгоріло з обох боків, це не привід його викидати. Можна спробувати виправити ситуацію за допомогою тертки. Обгорілі частини можна стерти та викинути.
Тертка з колючими зубцями хоч і використовується деякими господинями, але все ж таки набагато рідше, ніж дві попередні. Штамповано-пробиті отвори деякі використовують для чищення риби. Очистити окуня, судака та щуку простим ножем дуже складно. Тому для чищення риби з жорсткою лускою і вигадали використовувати тертку з шипами. Така тертка значно полегшує цю складну та неприємну процедуру. Також вона призначена для натирання часнику, лимонної цедри або інгредієнтів для дитячої страви.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Поздовжні прорізи практично використовують найрідше. Вони дозволяють нарізати акуратними слайсами огірки, картоплю, моркву, яблука тощо. Чудове лезо для заготівлі під овочеві чіпси. Ще вона служить чимось на зразок шатківниці.
Використовуючи фольгу, можна добре заточити навіть найменші дірочки. Щоб скористатися цим кухонним лайфхаком, візьміть фольгу і скомкайте її в кульку так, щоб було зручно тримати в руці. Далі тріть фольгу о тертку, так само як і натирати овочі. Після цього витрусіть розірвану фольгу з отворів і все - терка знову заточена.
Щоб тертка рідше зточувалася, необхідно дотримуватися простих правил обслуговування та використання цього кухонного девайсу:
Деякі господині використовують тертку та поза кухнею. Роблять із неї незвичайний холдер для біжутерії, кашпо чи тримач для рушників. Слід вивчати всі можливості своїх кухонних помічників. Адже деякі з незвіданих функцій можуть спростити процес приготування їжі або прикрасити дім.
Раніше Інформатор писав про те, як правильно обирати плитку для кухні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.