Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг пояснив, що Китай може розсваритися з Заходом
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг застеріг Китай від його подальшої підтримки РФ. Піднебесна ризикує втратити добрі відносини з країнами Заходу, адже постійно підтримує Кремль у його загарбницькій війні в Україні. Китай не може отримати одночасно і те, і інше, тому всидіти на двох стільцях не вийде.
В інтерв'ю виданню Die Welt Генсек НАТО Єнс Столтенберг поставив під сумнів здатність Заходу підтримувати дружбу з Китаєм, якщо той й надалі допомагатиме вбивати українців. Столтенберг заявив, що Китай буквально розпалює нову війну у ЄС на тлі миротворчих заяв.
"Китай каже, що хоче підтримувати добрі відносини із Заходом. Водночас Пекін розпалює війну в Європі. Ви не можете мати і те, і інше", — заявив Столтенберг.
Столтенберг наголосив, що Росія дуже залежна від підтримки Китаю у своїй війні проти України. КНР постійно забезпечує Москву запчастинами, які згодом використовують у будівництві ракет, військової техніки, повітряних суден. Уся ця зброя у підсумку вбиває українців.
"Існує явне зростання продажів деталей машин, мікроелектроніки та інших технологій, які Москва використовує для виробництва ракет, танків і літаків для використання проти України", – додав Столтенберг.
Розвідслужби Великої Британії та США мають докази того, що Китай надає або надаватиме Росії зброю для її використання у війні проти України, заявив 22 травня міністр оборони Великобританії Грант Шаппс.
Міністр звернув увагу на зростаючу співпрацю між Росією і Китаєм, яку видно на прикладі 64% зростання торгівлі між цими країнами після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Шаппс припустив, що ці докази повинні викликати занепокоєння, враховуючи, що Китай раніше позиціонував себе як миротворчу силу щодо Росії.
Згідно з розсекреченими даними американської розвідки, китайці мають поставити Москві двигуни для безпілотників і крилатих ракет, а також обладнання для виробництва останніх, писало видання Financial Times.
Дані розвідки, оприлюднені США, показують, наскільки важливу роль відіграє підтримка Китаю в підтримці можливостей російської військової промисловості. Згідно з цією інформацією, Пекін забезпечив 90% мікропроцесорів, імпортованих Росією у 2023 році, які пізніше використовувалися у виготовлених танках, ракетах і літаках.
У США вважають, що Китай також міг допомогти Росії покращити її супутникові можливості. Також КНР надавала послуги супутникової зйомки росіянам.
Водночас посол України в Китаї Павло Рябікін стверджує, що Китай має дві "червоні лінії" щодо війни в Україні. порушення цих ліній змусить КНР реагувати й діяти рішуче. Перша з них стосується ймовірного застосування РФ ядерної зброї, а друга - виходу війни за межі України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.