Китай має дві "червоні лінії" щодо війни Росії проти України - посол

Китай готовий втрутитися в перебіг подій у випадку порушення цих "ліній"

Сі Цзіньпін і Володимир Путін
Китай має дві "червоні лінії" щодо війни Росії проти України

Для Китаю можна визначити дві "червоні лінії" щодо агресивної війни Росії проти України. Піднебесна остерігається застосування Москвою ядерної зброї та виходу війни в Україні за її межі. За такого розвитку подій в обох випадках офіційний Пекін, який позиціонує себе як глобального миротворця у світі, буде змушений реагувати швидко, приймаючи стратегічні рішення.

Про те, які бар'єри стримують Китай від повноцінної підтримки України та послаблення взаємодії з РФ, повідомив посол України в Китаї Павло Рябікін. За словами дипломата, Пекін насторожений частими заявами Кремля щодо застосування ядерної зброї і намагається умиротворити їх.

Перша "червона лінія" Китаю

За словами Рябікіна, саме ядерна риторика РФ щодо застосування летальної зброї може бути визначена, як перша "червона лінія" для Піднебесної. Посол України в Китаї пригадав 2022 рік, коли Росія часто погрожувала ядерною зброєю, наголосивши, що розміри шантажу значно вщухли після того, як втрутився Китай. Офіційний Пекін чітко висловився щодо неможливості застосування ядерної зброї й виступив проти ядерних погроз.

"Якщо вже спробувати визначити "червону лінію", то, думаю, це дійсно застосування ядерної зброї. Пригадаймо, що російський словесний "ядерний шантаж" у 2022 році вщух саме після того, як Китай заявив не тільки про неприпустимість використання ядерної зброї, але й загроз її використання", - розповів Рябікін.

Дипломат переконаний, що застосування РФ ядерної зброї, або ж значний ядерний шантаж змусить Пекін діяти. Китай дотримується миротворчої політики, тому ядерна, агресивна риторика РФ не ляже у її канву. 

Друга "червона лінія" Китаю 

Китай остерігається виходу війни в Україні за її межі. Саме такий розвиток подій можна визначити, як другу "червону лінію" для Пекіна. Розгортання військових дій на європейському континенті лише підсилює дестабілізаційні ризики, що, у підсумку, означатиме й посилення ризиків ядерних ударів. Пекін буде змушений остаточно відвернутись від РФ, підтримати Україну, а для Кремля це означатиме повний колапс. 

За словами Рябікіна, відмова Китаю від підтримки Москви може перерости у нездатність РФ у майбутньому проводити будь-які наступальні операції в Україні. Це означатиме, що РФ перейде у глуху оборону і, зрештою, сяде за стіл переговорів. Утім, реалії війни в Україні вказують, що Пекін все ще не готовий відмовитись від РФ. 

"За два роки Росія скоїла тисячі злочинів - Бучанська трагедія, ядерний шантаж, підрив дамби Каховської ГЕС, обстріл громадянської інфраструктури, вбивство мирних жителів, жінок і дітей - ніщо з цього не похитнуло взаємодію Пекіна з Москвою. Саме тому я б не тішив себе марними ілюзіями, а виходив би із реалій", - додав посол.

 Політика Китаю

Китай засудив підтримку США України. Під час засідання Радбезу ООН китайський представник гостро пересварився з американським колегою. Пекін звинуватив США у розпалюванні війни в Україні, на що офіційний представник Вашингтону відповів, що США підтримуватимуть Україну стільки, скільки це буде потрібно Києву. 

Раніше офіційний Пекін вдарив новими санкційними обмеженнями по Вашингтону: трьом потужним оборонним компаніям США заборонили вести свою діяльність на території країни. Під обмеження потрапили  General Atomics Aeronautical Systems, General Dynamics Land Systems і Boeing Defense, Space & Security. 

Тривала взаємодія між Китаєм та РФ змушує насторожитись Великобританію. Лондон закликав західних союзників посилити допомогу Україні, а також розглядає співпрацю Пекіна з Москвою, як одну із найбільших загороз. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube