Китай готовий втрутитися в перебіг подій у випадку порушення цих "ліній"
Для Китаю можна визначити дві "червоні лінії" щодо агресивної війни Росії проти України. Піднебесна остерігається застосування Москвою ядерної зброї та виходу війни в Україні за її межі. За такого розвитку подій в обох випадках офіційний Пекін, який позиціонує себе як глобального миротворця у світі, буде змушений реагувати швидко, приймаючи стратегічні рішення.
Про те, які бар'єри стримують Китай від повноцінної підтримки України та послаблення взаємодії з РФ, повідомив посол України в Китаї Павло Рябікін. За словами дипломата, Пекін насторожений частими заявами Кремля щодо застосування ядерної зброї і намагається умиротворити їх.
За словами Рябікіна, саме ядерна риторика РФ щодо застосування летальної зброї може бути визначена, як перша "червона лінія" для Піднебесної. Посол України в Китаї пригадав 2022 рік, коли Росія часто погрожувала ядерною зброєю, наголосивши, що розміри шантажу значно вщухли після того, як втрутився Китай. Офіційний Пекін чітко висловився щодо неможливості застосування ядерної зброї й виступив проти ядерних погроз.
"Якщо вже спробувати визначити "червону лінію", то, думаю, це дійсно застосування ядерної зброї. Пригадаймо, що російський словесний "ядерний шантаж" у 2022 році вщух саме після того, як Китай заявив не тільки про неприпустимість використання ядерної зброї, але й загроз її використання", - розповів Рябікін.
Дипломат переконаний, що застосування РФ ядерної зброї, або ж значний ядерний шантаж змусить Пекін діяти. Китай дотримується миротворчої політики, тому ядерна, агресивна риторика РФ не ляже у її канву.
Китай остерігається виходу війни в Україні за її межі. Саме такий розвиток подій можна визначити, як другу "червону лінію" для Пекіна. Розгортання військових дій на європейському континенті лише підсилює дестабілізаційні ризики, що, у підсумку, означатиме й посилення ризиків ядерних ударів. Пекін буде змушений остаточно відвернутись від РФ, підтримати Україну, а для Кремля це означатиме повний колапс.
За словами Рябікіна, відмова Китаю від підтримки Москви може перерости у нездатність РФ у майбутньому проводити будь-які наступальні операції в Україні. Це означатиме, що РФ перейде у глуху оборону і, зрештою, сяде за стіл переговорів. Утім, реалії війни в Україні вказують, що Пекін все ще не готовий відмовитись від РФ.
"За два роки Росія скоїла тисячі злочинів - Бучанська трагедія, ядерний шантаж, підрив дамби Каховської ГЕС, обстріл громадянської інфраструктури, вбивство мирних жителів, жінок і дітей - ніщо з цього не похитнуло взаємодію Пекіна з Москвою. Саме тому я б не тішив себе марними ілюзіями, а виходив би із реалій", - додав посол.
Китай засудив підтримку США України. Під час засідання Радбезу ООН китайський представник гостро пересварився з американським колегою. Пекін звинуватив США у розпалюванні війни в Україні, на що офіційний представник Вашингтону відповів, що США підтримуватимуть Україну стільки, скільки це буде потрібно Києву.
Раніше офіційний Пекін вдарив новими санкційними обмеженнями по Вашингтону: трьом потужним оборонним компаніям США заборонили вести свою діяльність на території країни. Під обмеження потрапили General Atomics Aeronautical Systems, General Dynamics Land Systems і Boeing Defense, Space & Security.
Тривала взаємодія між Китаєм та РФ змушує насторожитись Великобританію. Лондон закликав західних союзників посилити допомогу Україні, а також розглядає співпрацю Пекіна з Москвою, як одну із найбільших загороз.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.