"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Наслідки руйнування греблі – багатофаткорна проблема: людям загрожують токсини, збудники інфекцій та інші шкідливі речовини – як уникнути епідемій
Через руйнування греблі Каховського водосховища Україна зіткнеться із масштабними епідеміями. Це буде частиною екологічної катастрофи, ймовірність якої у вчених вже майже не викликає сумнівів після того, як рівень води у водосховищі ввечері 8 червня впав нижче критичної точки 12,7 м. Лікар-інфекціоніст Андрій Осадчий у коментарі Інформатор-Україна повідомив, які чинники можуть впливати на епідемії інфекційних хвороб після потопу та обмелення Каховського моря. Одна з погроз – трупна отрута. Під ударом узбережжя Чорного моря, насамперед – Одеса.
Експерт підкреслює, спрогнозувати, проблема інфекцій у наслідок катастрофи є багатофакторною. Чітко спрогнозувати перспективи зараз важко. Але небезпеку несуть і токсини, і збудники інфекцій, і шкідливі речовини. Тож найважливіше, що потрібно розуміти зараз кожному українцю, а особливо – жителям півдня і зокрема, Одеси, що вберегтися від епідемії можливо, якщо кожен дотримуватиметься ряду правил і стежитиме за своїм здоров'ям.
Вода, коли розливається, несе у собі бруд, а в нинішніх умовах — також добриво та гній з ферм, продукти життєдіяльності зі зливних ям, мастила, хімічні сполуки та промислові відходи. Особливу загрозу несуть цвинтарі.
"Трупна отрута, кадаверин - одна з найнебезпечніших отрут, тому це також проблема. Також звалища, трупи свійських тварин, тисячі тонн загиблої риби. Це все йтиме по Дніпру і потраплятиме в Чорне море", - каже інфекціоніст.
Оскільки Дніпро впадає у Чорне море, ризик, що брудна вода опиниться біля узбережжя Одеси – слід брати до уваги. Лікар каже, що проблему може посилювати людська недбалість. Він згадує, що в Одесі, попри закриття пляжів через мінну небезпеку, багато хто цю небезпеку ігнорував, і продовжував купатися. Наразі жителям південних областей та Одеси зокрема слід уникати купань у Чорному морі.
"Ті, хто раніше не лякався через мінну небезпеку, можуть не ставитися серйозно і до збудників інфекцій. Але зараз, на мій погляд, ймовірність підхопити інфекцію вища, ніж потрапити на міну. Для Одеси це може виявитися великою проблемою. Крім інфекцій у воді можуть виявитися та отрути — через загиблих тварин та риб. Це велика, комплексна проблема", - каже лікар.
"Я б категорично не став би купувати зараз свіжу, в'ялену чи копчену рибу. Це і ризик ботулізму, і ризик кишкових інфекцій та отруйних сполук. Я купував би тільки рибу, яка імпортується, привозиться з інших країн. Від риби можуть бути серйозні проблеми. Багато людей люблять пиво з рибою. Але зараз про неї краще забути. Це і у звичайних умовах може нести небезпеку, але зараз це несе особливий ризик", - каже лікар.
"Я не впевнений, що заклади для приготування льоду будуть використовувати бутильовану воду, яка коштує грошей. Дуже висока ймовірність, що лід буде приготовлений з води з-під крана", - каже він.
"В Індії я за порадою місцевих лікарів чистив зуби виключно бутельованою водою, а коли приймав душ, не відкривав рота, щоб туди не потрапила водопровідна вода. Як підсумок — під час поїздки до Індії я уникнув будь-якої кишкової інфекції, яких там безліч", – розповідає лікар.
"Якщо бутельованої води немає, слід кип'ятити проточну воду не менше 7-10 хвилин. Також є спеціальні таблетки, що дезінфікують. Їх використання також ефективно", - говорить інфекціоніст.
"Ті правила, які раніше багато хто так чи інакше ігнорували, зараз ігнорувати не можна. Подвійно, втричі посилити увагу", - каже лікар.
"Я нагадую, що бутулізм - смертельно-небезпечна інфекція і від неї високий відсоток летальності. І до того ж, бутулізм важливо своєчасно виявити. Бутулізм - страшна річ. Далеко не завжди бутулізм вдається розпізнати відразу, тому, якщо з'явилися симптоми кишкових розладів, потрібно звертатися до лікаря та слід одразу розповідати - що їв, де був, нічого не приховуючи, бо так буде легше поставити діагноз та призначити лікування”, - каже фахівець.
"Для еподемічної безпеки важливо, щоб кожен дотримувався правил. Я не кажу, що епідемія буде, але її ризик підвищується", - каже Андрій Осадчий.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.