Підрив Каховської ГЕС: інфекціоніст дав важливі поради жителям територій, куди дійшла вода
Інфекціоніст дав поради як правильно кип'ятити воду та як дотримуватися гігієни рук, аби збудники інфекційних хвороб не потрапили в організм
Підтоплення територій через розлив Каховського водосховища може сприяти поширенню небезпечних інфекцій. Хоча спрогнозувати масштаб проблеми важко, є алгоритми, дотримання яких допоможуть уберегтися від небезпеки.
Про це пише в Інстаграм інфекціоніст Наталя Ахмадєєва.
Зокрема, на територіях, куди дійшла вода, треба:
- Воду перед споживанням кип'ятити. "Не закип'ячувати, а кип'ятити. 30 хвилин, чи хоча б не менше 20. Навіть ту, що будуть привозити (бо невідомо звідки та в якої чистоти баклажках)"
- Обробляти руки антисептиком. "Це не збризнути. А нанести так, щоб руки побули вологі в ньому 60 секунд хоча б", пише інфекціоніст;
- Території, які можна підсушити технікою, варто осушувати за допомогою помп.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Які інфекційні збудники розмножуються у воді
Ахмадєєва пише, що на поширення збудників у воді впливають тіла загиблих тварин та затоплення туалетів і каналізацій. "Трупи тварин, яким, на жаль, не вдалося врятуватися почнуть гнити, вміст їх кишківників потрапить до води. Також контамінацію спровокує. Окрім банальної кишкової палички в такій воді зможе розмножуватися вірус гепатиту A", пише інфекціоніст.
Пацюки, що вижили будуть розносити лептоспір. Це такі мікроорганізми, що потрапляють до ниркових канальців, закупорюють їх і викликають гостру ниркову недостатність.
Також небезпеку несуть скотомогильники. Зокрема інфекціоніст пише, що "сибірка може дати про себе знати, якщо затоплення сягнуло якогось скотомогильника".
Нагадаємо, на Дніпропетровщині через зниження рівня води масово гине риба. Ми також писали, що внаслідок підриву росією Каховської ГЕС в криницях та відкритих водоймах на підтопленій території можуть опинитися хімікати, збудники інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень і сміттєзвалищ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.