Рішення апеляційного суду є остаточним та оскарженню не підлягає
Київський апеляційний суд залишив чинним рішення Печерського районного суду Києва щодо визнання винним народного депутата Олександра Дубінського у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. В результаті його внесуть до реєстру корупціонерів. Це рішення оскарженню не підлягає.
Про це 20 грудня повідомило ДБР. У повідомленні правоохоронці не вказали ім'я фігуранта, однак викладені обставини справи вказують на Дубінського.
"Рішення суду набрало законної сили та фігуранта буде включено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або повʼязані з корупцією правопорушення", - йдеться в повідомленні.
Видання "Українська правда" з посиланням на джерела в ДБР пише, що рішення апеляційного суду було винесене у четвер, 19 грудня. Воно є остаточним та оскарженню не підлягає.
Нагадаємо, в березні 2024 року Печерський районний суд Києва визнав депутата винним у тиску на слідство та керівництво правоохоронних органів, які займаються справою про його виїзд за кордон за підробленими документами. Прокурор у суді довів, що народний обранець, будучи підозрюваним у кримінальному провадженні, діючи в умовах реального конфлікту інтересів, протиправно використав свої депутатські повноваження, надіславши депутатські звернення до Міністерства охорони здоров’я та ДБР, щоб отримати відомості, необхідні для реалізації своїх особистих інтересів, жодним чином не пов’язаних із його депутатською діяльністю.
Суд погодився із позицією прокурора та визнав Дубінського винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Суд застосував до нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
У листопаді 2023 року Дубінському оголосили підозри у держзраді. За даними слідства, він поширював фейки про вище військово-політичне керівництво України, зокрема, про нібито втручання високопосадовців у президентські вибори в США. Слідство встановило, що Дубінський мав позивний "Буратіно" та входив до складу злочинної організації, яку сформувало Головне управління Генштабу Збройних сил Росії (ГРУ).
Окрім того, нардепа Олександра Дубінського підозрюють у підробленні документів для виїзду за кордон. Він визнав, що покидав Україну, але запевняв, що зробив це нібито для супроводження хворого батька на лікування. Однак, за даними ДБР, батько Дубінського самостійно виїхав, а потім повернувся до України набагато раніше, ніж сам депутат. Також ДБР отримало інформацію, що під час перебування за кордоном народний депутат встиг двічі відвідати Італію, Хорватію та Іспанію. 10 листопада 2023 року ДБР завершило досудове розслідування, депутат підозрюється у службовому підробленні для виїзду за кордон (ч. 1 ст. 366 КК України).
А 4 вересня 2024 року Олександру Дубінському, який перебуває в СІЗО, пред'явили нову підозру. На той раз - за організацію незаконного вивезення за кордон брата своєї дівчини. За даними слідства, брат дівчини Дубінського спочатку виїхав до Молдови у серпні 2022 року, а згодом повернувся. Дозвіл на виїзд за кордон було видано на замовлення Вишгородської районної військової адміністрації за сприяння народного депутата та пов'язаної з ним громадської організації. Слідство вважає, що організував ці поїздки Дубінський разом із головою громадської організації "Медіаоборона", який виявився колишнім помічником Дубінського. Обом висунуто підозру за порушення, передбачене частиною 2 статті 332 Кримінального кодексу.
16 вересня 2024 стало відомо, що ДБР завершило розслідування держзради Дубінського. Слідство довело, що Дубінський зі спільниками працював на користь РФ. Його російські куратори із Головного розвідувального управління Генштабу ЗС РФ - Володимир Алєксєєв та його помічник Олексій Савін.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.