У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Філіппіни та Китай обмінялися звинуваченнями в агресії після зіткнення поблизу спірної мілини, яке трапилося 10 грудня
Філіппіни звинуватили китайський корабель в атаці з водометів на цивільне риболовецьке судно. Натомість Пекін заявляє, що йшлося про «засоби контролю», оскільки агресивно поводилися саме філіппінці, мовляв, вони «незаконно просунулися» в «китайські територіальні води» й намагалися протаранити китайське судно. Конфлікт свідчить про наростання напруги в стратегічно важливому регіоні.
Обмін обвинуваченнями став наслідком інциденту, який відбувся на півдні Південнокитайського моря 10 грудня, повідомляє агенція Reuters. Китай заявляє, що продовжить здійснювати «правоохоронну діяльність» і закликає Філіппіни відмовитися від «провокативних дій». Пекін повідомляє, що два філіппінські судна, ігноруючи неодноразові попередження, «незаконно увійшли у води, прилеглі до рифу Ренай на островах Наньша, без схвалення китайського уряду».
Натомість речник берегової охорони Філіппін Джей Тарріела написав у соцмережі X, що це китайські моряки йшли на таран. Маніла стверджує, що інцидент ставить під сумнів заяви Пекіну про курс на пошук діалогу з Глобальним Заходом.
Архіпелаг островів Спратлі є об’єктом претензій багатьох країн регіону, але головними суперниками є Китай та Філіппіни, союзник США. Питання приналежності островів важливе, адже це визначає територіальні води країн. Південнокитайське море є морською артерією, крізь яку щороку проходить товарів на понад 3 трильйони доларів.
У 2016 році міжнародний суд постановив, що претензії Пекіну не мають юридичної підстави, проте КНР не визнає неприйнятне для себе рішення арбітражу. У 1999 році задля кращого юридичного обґрунтування своїх позицій Філіппіни висадили на мілину Томаса в морі старий десантний корабель. Тепер філіппінці регулярно здійснюють рейси, аби підвезти продовольство та здійснити ротацію особового складу. Натомість Китай чинить цьому перешкоди.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.