Лукашенко приїхав у Китай, запланована зустріч із Сі Цзіньпіном: про що говоритимуть

Читать на русском

Серед іншого, політики обговорюватимуть поглиблення торгового співробітництва між країнами

Читать на русском
Лукашенко в КНР
Окрім цього, поговорять про інвестиції та розвиток міжнародної торгівлі

Серед іншого, політики обговорюватимуть поглиблення торгового співробітництва між країнами

Президент Білорусі Олександр Лукашенко прибув з візитом до Китаю. Цей вояж триватиме до 4 грудня. Білоруський диктатор має заплановану зустріч із китайським лідером Сі Цзіньпіном. 

Сторони, як заявляється, будуть обговорювати питання економічного співробітництва. Про це йдеться в заяві пресслужби Лукашенка.

Зазначимо, що повідомлення прессекретаріату президента Білорусі є досить скупими. Особливих подробиць Мінськ не наводить.

Йдеться про те, що на зустрічі з Сі Лукашенко порушить питання торгівельного та економічного співробітництва з Китаєм. Також білоруський лідер планує торкнутися теми інвестицій і міжнародної співпраці двох держав. Нарешті, президент РБ відвідає ряд культурних заходів. 

Нагадаємо, що це вже другий візит Лукашенка до китайської держави за цей рік. До цього білоруський лідер відвідував КНР наприкінці лютого-початку березня 2023-го. 
 
Варто зазначити ще один цікавий момент: пресслужба повідомляє, що Лукашенко прибув саме з робочим, а не офіційним візитом. В державному управлінні та політичній практиці це зазвичай означає більш конкретну сутність приїзду, а не формально-декларативну. Тобто, скоріше за все, слід очікувати підписання конкретних документів та договорів між Лукашенком та Сі. 

Білорусь та Китай: посилення співпраці 

Після повномасштабного вторгнення росії та Білорусі остання вчергове зазнала нових західних санкцій. До того ж після придушення протестів 2020-го року Мінськ остаточно "ліг" під диктат москви.

Це все призвело до своєрідного геополітичного розвороту. Наразі білоруська адміністрація та особисто Лукашенко розвивають співробітництво із Китаєм. Перш за все, йдеться про військову та економічну співпрацю.

Про серйозність цього процесу, зокрема, свідчить вже другий за рік особистий візит білоруського президента до Пекіну. Також можна згадати літні візити міністра оборони КНР до Мінська. 

Лукашенко заявляє, що Білорусь та Китай мають "спільне бачення світоустрою". Диктатор РБ не надто вдавався в подробиці, однак, вочевидь, тут йдеться про ідеї "тотального суверенітету", багатополярність, економічну глобалізацію замість політичної тощо. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.