Надання ядерної зброї Україні: в адміністрації Байдена поставили точку у дискусіях

Сполучені Штати будуть надавати Україні тільки конвенційне озброєння, про ядерну зброю мови не йде

Ядерна зброя України
Салліван оголосив позицію саме адміністрації Байдена, якій залишилося недовго

Адміністрація чинного президента США Джозефа Байдена не розглядає опцію передачі Україні ядерної зброї. Україна добровільно відмовилася від неї у 1990-х роках, тому повернення недоцільне. Замість цього Білий дім буде й далі надавати Україні виключно конвенційні види озброєння.

Про це заявив радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван в інтервʼю ABC News. Зокрема він зазначив, що інформація про обговорення посадовцями адміністрації Байдена ідеї щодо повернення Україні ядерної зброї не відповідають дійсності.

"Це не розглядається. Ні, ми надаємо Україні різні конвенційні сили та засоби, щоб вона могла ефективно захистити себе і дати відсіч росіянам, але не ядерні сили та засоби", – заявив він.

При цьому Салліван запевнив, що чинна адміністрація США зробить все для надання Україні озброєння, яке потрібне ЗСУ на полі бою. Це допоможе посилити позиції України на майбутніх переговорах.

"І Байден доручив мені контролювати ситуацію з суттєвим збільшенням військового обладнання, яке ми постачаємо Україні, щоб ми витратили кожен долар, який нам виділив Конгрес, до того часу, коли президент Байден піде з посади", – сказав він.

Варто зазначити, що Салліван оголошує позицію саме чинної адміністрації президента Байдена, якої залишилося перебувати при владі трохи більше ніж півтора місяця. Яку позицію з цього питання займе адміністрація Дональда Трампа, сказати важко.

Повернення Україні ядерної зброї: що відомо

Деякі західні посадовці допускають можливість повернення Україні ядерної зброї як засобу гарантування безпеки від майбутніх конфліктів. Про це 21 листопада написала газета The New York Times з посиланням на власні джерела.

Видання Daily Mail теж припускало, що США можуть розглянути передачу Україні ядерної зброї для гарантування її безпеки. Водночас радник голови Офісу президента Михайло Подоляк наголосив, що метою України є не отримання ядерного озброєння, а досягнення миру та ліквідація Росії як агресора для забезпечення довготривалої безпеки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube