У Сербії зараз ситуація з підготовкою сховищ для захисту від ядерних атак є катастрофічною, і країні необхідно терміново це змінити. Президент каже, що треба готуватися до будь-якої загрози, і ядерної теж
Президент Сербії Олександр Вучич повідомив про початок масштабної підготовки до можливої атомної війни. Він заявив, що в країні відновлять будівництво бомбосховищ. Вучич розповів, що перші звіти, отримані від державних компаній та військових щодо готовності сховищ, виявилися жахливими.
Про це Вучич розповів в ефірі TV Pink. За його словами, на цей час ситуація з підготовкою бункерів від ядерних атак є катастрофічною.
"Ми повинні якнайшвидше розв'язати це питання, щоб бути готовими до будь-якої ситуації. Наші сховища, їх кількість та здатність прийняти людей у разі ядерної атаки — це величезна проблема, яку ми повинні виправити", — сказав Вучич.
Президент додав, що інвестиції в систему сховищ припинили ще у 2011 - на початку 2012 року, коли скасували державне фінансування. За цей час Сербія не приділяла достатньої уваги питанням цивільного захисту на випадок ядерної загрози, що він вважає системною помилкою.
Щодо глобальної ситуації, Вучич занепокоєний з приводу ескалації між Україною та Росією. Він вважає, що будь-яка риторика, яка не сприяє деескалації, лише наближає нові конфлікти й збільшує ризик глобальної катастрофи.
"Мої прогнози — ситуація буде виходити з-під контролю, і це лише призведе до нових конфліктів і ще більших проблем. Ми повинні зміцнити нашу армію, щоб стримати будь-якого потенційного агресора, але ми також маємо бути готовими до інших сценаріїв, включаючи можливість ядерної загрози", — сказав Вучич.
Президент Сербії у червні 2024 року на саміті Миру він заявив, що світ стоїть на порозі серйозної військової конфронтації, яка може призвести до "справжньої катастрофи". Він тоді говорив, що ця катастрофа може статися вже у найближчі місяці, а може й значно раніше. Сам Вучич тоді виглядав сумним і серйозним.
У вересні президент Сербії озвучив песимістичний прогноз щодо перспектив завершення війни в Україні. Він вважає, що вона може тривати ще 10 років і завершиться мирною угодою за корейським сценарієм, що передбачає стабілізацію на лінії фронту, але без остаточного вирішення.
Президент Сербії також говорив, що Україна та її західні партнери серйозно недооцінили військові спроможності Росії. На його думку, армія РФ, попри численні труднощі, залишається потужним гравцем на полі бою, і її здатність до довготривалої боротьби не слід недооцінювати.
Нагадаємо, у жовтні 2024-го Вучич розповів про першу розмову з Путіним за 2,5 роки. Вони обговорювали припинення вогню в Україні. Втім президент Сербії сказав, що Путін не був зацікавлений у темі розмови.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.