Ядерний удар по Москві, Пекіну і Пхеньяну: Newsweek показав ймовірні наслідки

Західне видання з'ясувало якими можуть бути наслідки удару найпотужнішої атомної бомби США

Атомний удар, Путін, Сі Цзіньпін, Кім Чен Ин
Після теоритичного ядерного вибуху зони ураження поділяться на 4 категорії. Колаж: ілюстративний. Фото з відкритих джерел

В мережі з'явилась гіпотетична інформація щодо наслідків удару ядерними бомбами по столиці Росії, КНДР та Китаю. Теоретично, якщо США застосують свою найпотужнішу ядерну бомбу B83 по Москві, Пхеньяну і Пекіну загалом загине понад 4,2 млн людей. Ще понад 8 млн громадян отримають поранення різного ступеня важкості. 

Видання Newsweek з'ясувало можливі наслідки ударів американською ядерною бомбою B83 по трьох вищезазначених містах. У виданні зазначають, що ескалація війни між Україною та Росією призвела до збільшення розмов про ймовірність ядерної війни. Оцінка наслідків застосування ядерної зброї залежить від висоти детонації. В даній методології припустили, що вибух відбувся на висоті 3,3 кілометра з радіусом тиску 5 psi.

Нижче буде наведена графіка з радіусами ураження столиць атомною бомбою. Однак для повного розуміння потрібно зазначити, що кола ураження означають:

  • Внутрішнє жовте коло з червоною відміткою - це радіус вогняної кулі, в якій все випарується від сильного жару, який підвищується до мільйонів градусів за Цельсієм. Він становитиме близько 4,1 кв. км;
  • Внутрішнє сіро-помаранчеве коло - помірний радіус ураження, який охопить 175 кв. км і зруйнує житлові будинки. Також, ймовірно, спричинить масштабні пожежі;
  • Широке помаранчеве коло - радіус теплового випромінювання (близько 546 кв. км). Будь-яка людина на цій території ризикує отримати опіки третього ступеня по всій шкірі, що може призвести до утворення серйозних шрамів, інвалідності та необхідності ампутацій;
  • Широке сіре зовнішнє коло - радіус легкого ураження вибухом (оцінюється 1385 кв. км від місця вибуху). Слід очікувати розбиття вікон та скла, що може призвести до травм.

Москва, Росія

Москва, ядерна бомба
Наслідки теоритичного застосування B83 по Москві. Скріншот: Newsweek

У Москві в зоні легкого вибуху (зовнішнє сіре коло) перебуває в середньому 10 222 930 осіб в будь-який час протягом доби. Приблизно 1 374 840 осіб загинуть, а 3 747 220 отримають поранення.

Пхеньян, КНДР

Пхеньян, ядерна бомба
Наслідки теоритичного застосування B83 по Пхеньяну. Скріншот: Newsweek

У Пхеньяні прогнозується загибель 1 327 820 осіб, а 1 105 660 людей отримають поранення. У будь-який 24-годинний період доби у місті в зоні легкого вибуху перебуває в середньому 3 177 764 особи.

Пекін, Китай

Ядерна бомба, Пекін
Наслідки теоритичного застосування B83 по Пекіну. Скріншот: Newsweek

У Пекіні прогнозується загибель 1 548 460 людей, а 3 332 190 отримають поранення. У зоні легкого вибуху перебуває в середньому 9 038 075 осіб у будь-який час протягом доби.

Нова ядерна доктрина Путіна

Російський правитель Володимир Путін 19 листопада своїм указом затвердив оновлену ядерну доктрину. Однією з умов для застосування ядерної зброї Росією вказано "старт балістичних ракет" по території РФ. Рішення про здійснення ядерного удару Путін має ухвалювати самостійно.

Також у доктрині, яку підписав Путін, йдеться, що "агресія" проти РФ та її союзників з боку неядерної країни за підтримки ядерної держави буде розглянута як спільний напад. Також, за документом, РФ може застосувати ядерну зброю в разі "критичної загрози" суверенітету і територіальній цілісності себе і Білорусі.

Ядерна загроза

Президент Сербії Олександр Вучич нещодавно повідомив про початок масштабної підготовки до можливої атомної війни. Він заявив, що в країні відновлять будівництво бомбосховищ. Вучич розповів, що перші звіти, отримані від державних компаній та військових щодо готовності сховищ, виявилися жахливими. За його словами, на цей час ситуація з підготовкою бункерів від ядерних атак є катастрофічною.

У виданні NYT повідомили, що декілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну, як частину обговорень щодо гарантій безпеки для держави. Це було б миттєвим і величезним стримуючим фактором. Однак такий крок буде складним і матиме серйозні наслідки. За даними видання, деякі представники західних урядів припустили, що президент США Джо Байден міг би розглянути варіант повернення Україні ядерного арсеналу, який був вилучений після розпаду Радянського Союзу. 

Однак у Сполучених Штатах Америки відхрестилися від чуток щодо намірів передати ядерну зброю Україні. Позиція Вашингтона залишиться незмінною попри зростаючу загрозу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube