НАБУ звинувачує нардепа від ОПЗЖ та трьох його партнерів у відмиванні коштів на будівельній схемі

Читать на русском

Прокуратура підозрює, що депутат та його партнери незаконно заволоділи землею у Києві, яку пізніше планували забудувати

Читать на русском
НАБУ звинувачує нардепа від ОПЗЖ та трьох його партнерів у відмиванні коштів на будівельній схемі
Видання Бабель стверджує, що фігурантом справи є Дмитро Ісаєнко / Фото: Апостроф

Прокуратура підозрює, що депутат та його партнери незаконно заволоділи землею у Києві, яку пізніше планували забудувати

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру народному депутату України IX скликання та ще трьом особам про підозру. Їх підозрюють у незаконному заволодінні земельною ділянкою площею 8 га у Києві. Повідомляється про порушення правил аукціону, на якому придбали землю. Пізніше тут мали розпочати будівництво. 

Про це повідомляє пресслужба НАБУ. 

Серед підозрюваних: народний депутат України IX скликання; ексзаступник керівника Апарату Верховної Ради України – керуючий справами; колишні директор та працівник ДП «Державний будівельний комбінат Управління справами Апарату Верховної Ради України» («Держбудкомбінат»). Двом особам – екзаступнику керівника Апарату ВРУ й експрацівнику ДП повідомили про підозру у порядку ст. 135, ст. 278 КПК України, оскільки їх місцеперебування не встановлено", - йдеться у повідомленні. 

За даними слідства, на початку 2020 року в Дмитра Ісаєнка виник план заволодіти ділянкою, на якій розташовувався «Держбудкомбінат», аби надалі побудувати там житловий комплекс. Для цього він домовився з працівниками будівельного комбінату та тодішнім заступником керівника Апарату Ради, до сфери управління якого входив комбінат.

"Колишній очільник комбінату — всупереч закону і без погодження парламенту — провів аукціон для укладення інвестиційного договору на забудову земельної ділянки. У ньому перемогла підконтрольна Ісаєнку компанія. В укладеному інвестиційному договорі вартість паю визначили в сумі близько 300 млн грн, хоча його реальна вартість понад 525 млн грн", - пояснюють у НАБУ. 

Нардеп і партнери планували знести будівлі й знищити майно комбінату нібито через їхню застарілість і несправність, а також скоротити працівників держпідприємства. У серпні 2021 року земельну ділянку арештували, тому її не вдалось забудувати.

Прізвища депутата НАБУ не називає. За інформацією видання Бабель, йдеться про народного депутата від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка. 

Скандали у біографії Ісаєнка  

Від  29 серпня 2019 року Дмитро Ісаєнко є народним депутатом України ІХ скликання та Секретар Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Від 2015 року він є також віце-президентом Конфедерації будівельників України. 

Він відомий тим, що у 2015 році незаконно отримав звання учасника АТО. За це Ісаєнка звільнили з посади міністра регіонального розвитку і будівництва. Цей держслужбовець також запам'ятався тим, що у 2013 році задекларував понад 20 мільйонів гривень, походження яких не зміг пояснити, оскільки все життя працював чиновником із невисокою офіційною зарплатнею. За 2019 рік Ісаєнко задекларував вже значно більшу суму: готівки на 151,34 мільйона гривень: 17 мільйонів готівкових гривень та 5 мільйонів доларів. 

Раніше Інформатор писав, що НАБУ вручила підозру екс-міністру інфраструктури Андрію Пивоварському, який начебто незаконно "заробив" 30 мільйонів на порту "Південний". 

Також ми повідомляли, що нардеп від партії "Європейська Солідарність" Артур Герасимов вчинив скандал під час вручення йому обвинувачувального акту детективами НАБУ. Герасимова прокурори звинувачують у тому, що він не задекларував будинок у Іспанії. Також  НАБУ оголосило в розшук нардепа Волинця, який "забув" задекларувати майже 2 мільйони гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.