Погорів на кораблях: ексміністру інфраструктури Пивоварському повідомили про підозру

Читать на русском

У НАБУ заявили, що на посаді міністра Андрій Пивоварський незаконно "заробив" 30 мільйонів доларів у порту "Південний"

Читать на русском
Погорів на кораблях: ексміністру інфраструктури Пивоварському повідомили про підозру
Андрій Пивоварський був міністр інфраструктури у 2014 - 2016 роках

У НАБУ заявили, що на посаді міністра Андрій Пивоварський незаконно "заробив" 30 мільйонів доларів у порту "Південний"

До колишнього міністра інфраструктури Андрія Пивоварського прийшли детективи Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Його разом із першим заступником підозрюють у махінаціях в порту "Південний", які завдали державі збитків на 30 мільйонів доларів. 

Про це повідомляє пресслужба НАБУ. 

За даними САП, Пивоварський у 2015 році разом із заступником видав наказ. За цим документом приватним компаніям компаніям дозволялось стягувати половину ставки корабельного збору із суден у порту "Південний". Пивоварського не зупинив той факт, що акваторія порту є державною власністю.

"Право на збори тоді мала лише Адміністрація морських портів України, але відповідно до наказу підприємству призначалась лише частина коштів. Наказ ухвалили без належного економічного обґрунтування і всупереч зауваженням департаменту економіки та фінансів Мінінфраструктури та ДП «АМПУ». При цьому одним із бенефіціарних власників згаданих приватних компаній виявилася особа, яку НАБУ і САП підозрюють у корупції в ПАТ «ДПЗКУ» і яка перебуває в розшуку та під санкціями РНБО", - пояснюють у НАБУ. 

Розслідування зловживань в Мінінфраструктури детективи НАБУ розпочали восени 2019 року. Вони запросили матеріали з СБУ і Нацполіції, коли ті намагались закрити відповідні провадження. Відтоді НАБУ неодноразово зверталося до Кабінету Міністрів, Міністерства юстиції, Міністерства інфраструктури, ДП "АМПУ" аби вони припинили дію незаконної схеми. Однак відомства не прислухались до аргументів Бюро, не скасували протиправний наказ та не подали позови про повернення приватними компаніями безпідставно отриманих сум корабельного збору.

"За результатами експертизи, лише впродовж 2017-2021 рр. через незаконний наказ держава недоотримала понад 30 млн дол. США, які наразі й інкримінують підозрюваним. Проте слідство ще вивчає наслідки дії схеми й упродовж наступних періодів", - зазначають у відомстві. 

Кому ще вручили "листи щастя" 

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру народній депутатці від забороненої ОПЗЖ Наталії Королевській. У декларації вона приховала, що володіє нерухомістю на мільйони у Києві, а крім того - і в московській області у росії. 

Раніше детективи Національного антикорупційного бюро України вручили підозру Сергію Нагорняку, нардепу від "Слуги Народу"за недекларування автомобіля Lexus 2020 року випуску вартістю майже 1,9 млн грн. Автівка за документами належить батькові депутата, але фактично нею користується Нагорняк разом із дружиною.

Нардеп від партії "Європейська Солідарність" Артур Герасимов вчинив скандал під час вручення йому обвинувачувального акту детективами Національного антикорупційного бюро України. корупції. Його звинувачують у порушенні декларування нерухомості: депутат не вказав, що володіє будинком в Іспанії. 

Також відомо, що 10 лютого 2023 року біглий депутат від ОПЗЖ  Олег Волошин отримав підозру у державній зраді. Упродовж 2020-2021 років він сприяв військово-політичному керівництву рф у підривній діяльності проти України. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.