НАБУ запідозрила екскерівників міграційної служби та росіянина у розкраданні 88 мільйонів: про що мова

Підозру у заволодінні коштами отримали двоє експосадовців Державної міграційної служби України, а також бізнесмен-росіянин

Корупція на реконструкції адмінбудівлі Державної міграційної служби
Схема з розкрадання бюджетних коштів тривала роками

Співробітники Національного антикорупційного бюро України та спеціальної антикорупційної прокуратури виявили схему розкрадання мільйонів з держбюджету. Схемою керували експосадовці Державної міграційної служби України, а також бізнесмен з рф. Їм оголошено про підозру у розкраданні 88 млн грн.

Про це повідомляє пресцентр НАБУ.  Слідство встановило, що у 2015 році ДМС отримала від держави будівлю у центрі Києва для облаштування в ній центрального офісу служби. Незабаром знайшлися ділки, які організував тривалу схему розкрадання бюджетних коштів з використанням підконтрольних осіб у структурі міграційної служби. Оборудки були успішними через російського бізнесмена, який тривалий час перебував у "дружніх" стосунках з представниками ДМС та іншими можновладцями. Всього в схемі було задіяно троє: 

  • ексзаступник Голови ДМС;
  • ексначальник Управління ресурсно-господарського забезпечення та капітального будівництва ДМС;
  • бізнесмен.
Схема присвоєння коштів. Фото: nabu.gov.ua
Схема присвоєння коштів. Фото: nabu.gov.ua

Дії осіб кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України (розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Ці дії, вчинені у великих розмірах чи в умовах воєнного стану, караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

 

В Україні корупційні кейси не будуть вважатися держзрадою

В Офісі президента поки пригальмували з втіленням ідеї, що прирівнює корупцію у великих розмірах до державної зради. У всякому випадку, такий законопроєкт поки не планують вносити до парламенту. Причиною стали сигнали західних партнерів, які вбачають в цьому спробу влади втрутитися у підслідні справи, які належать антикорупційним органам, а не СБУ.

НАБУ оголосила підозру олігарху Ігорю Коломойському. Йдеться про заволодіння коштами ПриватБанку на суму понад 9,2 мільярда гривень. У справі фігурують ще п'ять осіб. Також детективи провели розслідування, де виявили сотні юридичних осіб, через які Коломойський отримував кошти. Загальна сума активів тільки лише юридичних осіб - 3 млрд грн. Наступне засідання по його справі має пройти 1 листопада цього року. Скоріше за все, арешт Коломойському (який наразі знаходиться при СІЗО СБУ) буде продовжений.

Ще одна тема, пов'язана з НАБУ і податковими нормами зачіпає голову Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, який присутній на всіх офлайн та онлайн-нарадах в податковій. Член цього комітету Ніна Южаніна заявила, що про це їй повідомляли працівники Податкової. За її словами, такі дії для неї самої (вона очолювала комітет в 2015-2019 роках), закінчилися б "проблемами з НАБУ".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube