Южаніна очікує, що НАБУ "наздожене" нинішню владу після парламентських виборів

Нардепка наголошує, що для задовільної роботи має працювати не тільки НАБУ, а уся антикорупційна інфраструктура України

НАБУ
Южаніна каже, що боротьба з незаконним збагаченням і зловживанням владою так і не розпочалась

Членкиня Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна вважає, що НАБУ помічає порушення в фінансовому секторі, проте планує "наздогнати" фігурантів після закінчення їх владних повноважень. Депутатка вважає, що "інакше всі ці роки антикорупційна інфраструктура зовсім не виконувала свої функції". Але зрозуміло, що наразі антикорупційні органи працюють недостатньо ефективно.

Про це Южаніна заявила в інтерв'ю "Інформатору" "За Гетманцева повернулися часи Януковича, коли Клименко забрав під себе Міндоходів і зборів - Ніна Южаніна". Зокрема, відповідаючи на питання про відкриття декларацій, яке, враховуючи слабкий тиск антикорупційних органів, може не призвести до конкретних наслідків.

"Ви знаєте, я маю надію, що, можливо, НАБУ все ж таки збирає матеріали. І тоді, коли закінчиться термін виконання владних повноважень, вони все-таки "доженуть" цих людей. Я вірю в це, тому що інакше всі ці роки антикорупційна інфраструктура зовсім не виконувала свої функції", - каже Южаніна

Сама ж Южаніна вважає, що нині антикорупційні органи працюють недостатньо ефективно. Зокрема, як приклад, вона наводить той факт, що всі провадження проти "Слуг", які були відкриті за неправильне декларування - не мали наслідків.

"Має працювати не тільки НАБУ, а уся наша антикорупційна інфраструктура. Чи працює вона? Мабуть, працює незадовільно. Якби НАЗК і НАБУ не ганялися за методологічними помилками, а насправді виконували свою роботу, то не допустити б цього. Зрозуміло ж, якщо люди оформили якісь свої активи зовсім на інших осіб, то ми нічого в їхніх деклараціях не побачимо. Але в антикорупційних органах є інструменти відстежувати, як живуть народні обранці, чим користуються, куди їздять і що роблять. До речі, всі провадження, які НАЗК оголошувало проти депутатів фракції "Слуга народу" за неправильне декларування, - закриті. Всі. Там хтось був в розшуку, хтось гучно когось звинувачував. Але закінчилось все пшиком. Тому це таке шоу, яке потрібно зробити для людей, щоб відвернути увагу. Зараз вони побачать декларацію, почнуть кричати, вивчати, насолоджуватися тим процесом, а насправді у нас боротьба з оцим незаконним збагаченням і зловживанням владою так, на жаль, і не розпочалась", - каже Южаніна.

Українці можуть отримати кошти за викриття корупціонерів

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запустив Єдиний портал повідомлень викривачів, де українці можуть залишати повідомлення про факти корупції. Це - один з інструментів реалізації антикорупційної політики, створення якого передбачено Законом України "Про запобігання корупції" та Державною антикорупційною програмою на 2023-2025 роки (ДАП).

Портал пропонує вибір: повідомити анонімно чи із зазначенням анкетних даних. Кожному гарантується право на конфіденційність, але якщо повідомлення надіслано анонімно, то особа не може претендувати на винагороду та користуватися статусом викривач. Особа, яка здійснила повідомлення, отримує детальну інформацію про результати попереднього розгляду у триденний строк з дня завершення розгляду.

Розмір винагороди за повідомлення про корупцію - 10% від грошового розміру предмета корупційного кримінального правопорушення або від завданого державі збитку. Винагорода не може бути більшою за 3000 мінімальних зарплат на момент вчинення правопорушення. На 2023 рік максимальна винагорода - 20 100 000 грн. Винагорода виплачується за результатами судового розгляду після ухвалення судом обвинувального вироку, що набрав законної сили. Кошти платять з держбюджету органи Державного казначейства.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube