На Житомирщині повістки почнуть надходити поштою майже на два тижні раніше, ніж анонсували

Читать на русском

Якщо військовозобов'язаний відмовиться від вручення листа, не прийшовши до ТЦК, то сповістять поліцію, яка почне розшук

Читать на русском
Повістка поштою
Норма щодо повісток рекомендованим листом почне діяти тільки з 18 липня

Якщо військовозобов'язаний відмовиться від вручення листа, не прийшовши до ТЦК, то сповістять поліцію, яка почне розшук

З 4 липня у Житомирі військовозобов`язані отримуватимуть повістку рекомендованим поштовим листом за місцем своєї реєстрації. Розсилка робитиметься за наказом житомирського військкома. Якщо військовозобов'язаний відмовиться від вручення листа, не прийшовши до ТЦК, то сповістять поліцію, яка почне розшук.

Про це розповів заступник Житомирського міського голови Олег Смаль Суспільному. При цьому норма закону про повістки рекомендованим листом почне діяти лише з 16 липня, коли закінчиться термін, відведений на оновлення даних.

"Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки згідно з розпорядженням начальника ТЦК та СП звернувся до міської ради щодо розсилки даних повісток. Вони формують список, передають нам повістки, а ми надсилаємо рекомендованим листом військовозобов`язаним особам", – пояснив заступник міського голови.

Олег Смаль зауважив, що військовозобов`язані отримуватимуть рекомендований лист за місцем їх реєстрації. У повістці вказаний термін, за який потрібно буде звернутися до центру комплектування.

"Якщо після цього військовозобов`язаний відмовився від вручення рекомендаційного листа та не з`явився до ТЦК, сповіщається поліція. Правоохоронці проводять розшук військовозобов`язаного та доставляють його до центру комплектування. Після цього на нього складається адмінпротокол від 17 тисяч гривень", – зазначив заступник.

Смаль наголосив, що наразі є 212 повісток, які найближчим часом розішлють військовозобов'язаним. Кількість повісток надалі буде збільшуватися.

Коли українці почнуть отримувати повістки поштою

Після закінчення 60-денного терміну, передбаченого законодавством для оновлення військово-облікових даних, в Україні повістки будуть надсилатися звичайною поштою. Отримуючи рекомендований лист після 17 липня, людина повинна підписатися під час отримання або відмовитися від нього. Речник Міноборони Дмитро Лазуткін зазначав, що повістка вважається врученою, якщо людина особисто підписалася під нею.

Раніше повідомлялося, що оновлення облікових даних через застосунок "Резерв+" відповідає вимогам закону, який набрав чинності 18 травня. Проте представники ТЦК все одно можуть вручати повістки на вулиці.

Також Кабінет міністрів затвердив новий порядок вручення повісток. Зокрема, затверджена постанова, яка стосується проведення призову громадян на військову службу й регулює порядок вручення повісток. Відтепер вони будуть вважать врученими, навіть за умови, що не були видані особисто у руки. Це стосується і відправлення повісток військовозобов'язаним поштою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.