Повістки від ТЦК в Україні почнуть доставляти поштою: в Кабміні пояснили нові правила

Читать на русском

Повістка про виклик до ТЦК та СП може бути надіслана рекомендованим поштовим відправленням

Читать на русском
Повістка
Повістки поштою вважатимуться, як ті, що були отриман

Повістка про виклик до ТЦК та СП може бути надіслана рекомендованим поштовим відправленням

В Україні повістки військовозобов'язаним тепер доставлятимуть поштою. Зокрема, після завершення 60 днів для уточнення своїх облікових даних. Документ вважатиметься таким, що був отриманий.

Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів №747 від 25 червня. В документі зазначається, що були внесені зміни до Правил надання послуг поштового зв’язку щодо оповіщення призовників, військовозобов’язаних і резервістів. Тепер повістка або інший документ про виклик до ТЦК та СП "може бути надіслана рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення".

Текст постанови
Текст постанови

Такі повістки вважатимуться, як ті, що були отримані. Документ можуть надіслати рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення після завершення 60 днів для уточнення своїх облікових даних.

Це дозволяє підтвердити отримання через поштового оператора. Отримання повістки також може бути підтверджено:

  • датою отримання особою, яка підтверджується документами від поштового оператора;
  • датою відмови від отримання поштового відправлення або відсутністю особи за адресою її місця проживання, повідомленою ТЦК.

Чи з'являться в Україні електронні повістки

26 червня нардеп Верховної Ради Федір Веніславський заявив, що поки немає обговорень щодо внесення змін до законів, які стосувалися б електронних повісток. За його словами, уряд та військове керівництво не розглядають можливість оформлення таких повісток наразі.

За його словами, більшість українців оновлює дані саме через застосунок Резерв+. За інформацією, яку отримав нардеп від заступниці міністра оборони Катерини Черногоренко, на ранок 26 червня оновлені військово-облікові дані мають два мільйони 370 тисяч українців

Нагадаємо, у соціальних мережах поширювалися чутки про можливе впровадження електронних повісток у застосунку "Резерв+". За інформацією, яку надали представники Міністерства оборони України у коментарі для Інформатора, поки що поняття "цифрова повістка" не існує, і такі нововведення вважаються неможливими.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.