На складах Міноборони знайшли золото на мільйони: для чого його купували і куди використають

Читать на русском

Частину коштів від цінної знахідки скерують у держбюджет, ще частину - у спецфонд Міноборони

Читать на русском
Стоматологічне золото знайшли на складах Міноборони
Стоматологічне золото на складах Міноборони

Частину коштів від цінної знахідки скерують у держбюджет, ще частину - у спецфонд Міноборони

На одному зі складів Міністерства оборони знайшли цінну знахідку - стоматологічне золото. Цей "скарб" придбали для лікування зубів військовим ЗСУ ще у 2013 році й він зберігався у складському приміщенні до моменту ракетної атаки російського ворога, у ході якої в березні 2022 року у приміщення влучило сім ракет.

Про стоматологічне золото на складах Міноборони розповів у коментарі Forbes Олег Коваль, начальник Управління відчуження та утилізації надлишкового військового майна. Він зазначив, що йдеться про 1400 грамів цінного металу. 

Вартість золота оцінили у 3,5 млн грн
Вартість золота оцінили у 3,5 млн грн

За словами Коваля, на складі зберігались залишки стоматологічного золота, яке не використали з моменту закупівлі. Після атаки ворога приміщення, де зберігався золотий ресурс, вціліло й тепер Міноборони веде переговори з Нацбанком про можливість викупити цей "скарб". Попередньо вартість золота оцінити у 3,5 млн грн. Коваль розповів, що золото можна переплавити й збільшити золото-валютні запаси України. 

Золото можуть переплавити й поповнити золото-валютні резерви НБУ
Золото можуть переплавити й поповнити золото-валютні резерви НБУ

За словами Коваля, якщо угода відбудеться  - близько 20% виторгу перейде у спецфонди Міноборони. 80% грошей скерують до державного бюджету.

Йдеться про понад 1,4 кг золота
Йдеться про понад 1,4 кг золота

У Міноборони заявили про спробу зірвати закупівлі для ЗСУ

Напочатку листопада Міноборони оголосило про проведення спрощеної закупівлі продуктів для української армії на платформі Prozorro. Втім, дві компанії намагалися перешкодити цьому процесу.

Як з'ясувалося, одна з компаній, яка змагалася за лот, з 2016 року не здійснювала господарську діяльність, а її банківські рахунки були закриті. Крім того, компанія подала до суду та заблокувала процес визначення переможців.

У Міноборони згодом повідомили, що будуть жорстко реагувати на подібні спроби атак на публічні закупівлі для потреб ЗСУ. Відомство готує заяви до поліції за усіма випадками, аби зупинити зловживання та своєчасно провести закупівлі в інтересах держави.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.