Міноборони вже звернулося до поліції
Міністерство оборони України 1 та 2 листопада на платформі Prozorro оголосило про проведення спрощеної закупівлі продуктів для війська. В одній з областей виставили лот. Однак дві компанії перешкоджають цьому процесу.
Як розповіли у пресслужбі Міноборони, одна компанія-учасниця, яка змагалась за цей лот, з 2016 року взагалі не здійснювала будь-яку фінансово-господарську діяльність, її банківські рахунки були закриті, а документи на підтвердження кваліфікаційних критеріїв – відсутні. Крім цього, серед учасників лотів, в компанії були найвищі цінові пропозиції. Тому відомство відхилило цінову пропозицію компанії на участі в торгах. У відповідь компанія подала до суду та заблокувала процес визначення переможців.
"Така діяльність свідчить про те, що компанія взяла участь у торгах з ціллю зірвати процес своєчасного постачання на перший квартал 2024 року", - акцентували у Міноборони.
Міноборони вже звернулося до поліції із заявою про вчинене кримінальне правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань) Кримінального кодексу України.
"Закупівля продуктів у Міноборони – відкрита. Будь-яка компанія може подати пропозиції, але при цьому може не завантажити всі необхідні підтверджуючі документи. Вже після аукціону ми розглядаємо документи учасників. Якщо вони не відповідають кваліфікаційним вимогам, такий учасник відхиляється. Міністерство буде жорстко, в межах закону, реагувати на подібні спроби атак на публічні закупівлі для потреб ЗСУ", - зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.
Міноборони виявило ознаки використання подібної "схеми" і за іншими лотами. Деякі учасники закупівель зловживають принципами відкритості та вдаються до маніпуляцій українським законодавством, аби перешкоди проведенню своєчасних закупівель продуктів для армії. Відомство готує заяви до поліції за усіма випадками, аби зупинити зловживання та своєчасно провести закупівлі в інтересах держави.
Варто додати, що 1, 2 листопада Міноборони оголосило тендери на закупівлю продуктів для військових. Пропозиції ряду компанії відхилили, серед них - ФОП "ШМАЛЬЧЕНКО ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ", ТОВ "ТРЕЙД ПОЛТАВА", ТОВ "Бі Сі Ейч Інтер Трейд Груп", ТОВ "ТОРГОВА КОМПАНІЯ "АГРОПРОДПРОМ-СЕРВІС", ТОВ "АТОМСЕРВІС".
Служба внутрішнього аудиту Міноборони у співпраці з правоохоронними органами провела перевірку однієї з військових частин у Чернігівській області. Аудитори встановили порушення, що призвели до збитків державі на суму 38,8 мільйона гривень. Зокрема, наймасштабніше із чотирьох порушень – безпідставне завищення вартості придбаних у 2022 році генераторів, що спричинило 37,1 мільйона гривень збитків.
Посадові особи військової частини укладали додаткові угоди з постачальниками, чим істотно змінювали умови договору. Через це вони закупили на 163 генератори менше від встановленої потреби. При чому в період з жовтня 2022 року по квітень 2023 року, коли генератори були критично потрібні військовим, більшість з них до військових частин не постачалися, а накопичувалися на складах. Частка виданих генераторів для користування не перевищила 15% від закуплених.
Також встановлено інші порушення на загальну суму 1,7 мільйона гривень. Під час перевірки Служби внутрішнього аудиту Міноборони встановлено факти перешкоджання діям аудиторів. Щодо порушень посадових осіб - зокрема, командира військової частини - що призвели до втрат з державного бюджету, рішенням керівництва Міноборони матеріали передано до правоохоронних органів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.