Скільки Україна витратить на боєприпаси та ракетне озброєння в 2024: заступник міністра оборони назвав цифру

Читать на русском

На одне тільки озброєння Міноборони віддасть 175 мільярдів гривень

Читать на русском
Ціни на озброєння
Ще близько 80 мільярдів підуть на техніку

На одне тільки озброєння Міноборони віддасть 175 мільярдів гривень

175 мільярдів витратить в 2024 році Україна на ракетне озброєння та боєприпаси. Ще 80 мільярдів підуть на військову техніку. Це один з основних пріоритетів бюджету наступного року.

Про це заявив заступник міністра оборони України Юрій Джигир. Слова чиновника цитує пресслужба Міноборони

Зазначається, що оборона - ключовий видаток українського бюджету на цей час. Одним з його основних пріоритетів є ракетне озброєння, а також боєприпаси. Україна має серйозний дефіцит останніх, а поставки від західних союзників, на жаль, його не покривають на сто відсотків. 

Тож на цей напрямок з коштів, запланованих на 2024 рік, піде приблизно 175 мільярдів гривень. На військову техніку витратять близько 80 мільярдів гривень. Також важливим пріоритетом є поточний ремонт пошкодженої військової техніки і закупівля запчастин до неї.

“Урядом перед міністерством поставлено завдання максимально контрактувати озброєння і військову техніку українського виробника. І за нашими оцінками, більше 190 мільярдів гривень з коштів, які будуть контрактуватися у наступному році, залишаться у вітчизняного виробника”, — сказав Джигир. 

 Україні потрібно більше зброї 

Дефіцит озброєння та особливо боєприпасів є однією з хронічних проблем ЗСУ. У війнах такої інтенсивності потрібно стільки зброї, скільки тільки можливо знайти - і навіть ще більше. Західні партнери постійно допомогають нам у цьому питанні. Однак навіть їхніх потужностей, на жаль, не завжди вистачає задля покриття дефіциту на фронті. 

Питання боєприпасів у цьому контексті є особливо актуальним. Україна досі не має власних потужностей для виробництва такої продукції. Ми мали один-єдиний патронний завод у нині тимчасово окупованому Луганську. З 2014 року Київ не контролює це місто, однак за весь цей час так і не було збудовано хоча б одне нове підприємство.

Через це сьогодні ми сильно залежимо від західних постачань. Однак їхній ВПК ще не почав працювати на повну, для розгортання такої промисловості потрібно мінімум декілька років. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.