На несподіване оголошення катастрофічних для росії "референдумів" путіна спровокували його ж гауляйтери в Україні?

На несподіване оголошення катастрофічних для росії "референдумів" путіна спровокували його ж гауляйтери в Україні?

Читать на русском

На цю думку наводить постійне перенесення дат проведення "референдумів"

Читать на русском
На несподіване оголошення катастрофічних для росії "референдумів" путіна спровокували його ж гауляйтери в Україні?

На цю думку наводить постійне перенесення дат проведення "референдумів"

У п’ятницю, 23 вересня, на тимчасово захоплених росіянами українських територіях в Донецькій, Луганській, Херсонській та Запорізькій областях розпочалися так звані "референдуми" за приєднання до РФ. Є думка, що путін зважився на цей катастрофічний для росії крок, через провокацію колаборантів та гауляйтерів на окупованих територіях. Вони сподівались таким чином врятувати себе. Водночас "референдуми" спричинять черговий виток посилення санкцій проти рф, що включатимуть обмеження цін на російські енергоносії.

Колаборанти примусили путіна оголосити референдуми? 

Після того, як ЗСУ швидко визволили Харківщину, колаборанти на інших окупованих територіях відчули панічний жах. Адже у випадку звільнення Україною своїх територій їх чекає або в’язниця вдома, або поневіряння на широких російських просторах, де такі істоти нікому не потрібні. Тож, щоб зберегти свій набутий соціальний статус, вони вирішили грати на випередження. 

Таку думку висловив російський політолог Аббас Галямов:

«Буквально тиждень тому вони писали цілком недвозначно про те, що референдуми поставлені на паузу. Більш того, вони сказали, що з Херсонської та Запорізької областей виїхали ті політтехнологи, яких кремль відправив готувати той референдум», - нагадав він.

Що трапилося за цей час?

«Та тільки те, що потопаючі вирішили, що спасіння – справа їх власних рук, - вважає Галямов. – Вони зрозуміли, дивлячись на Харків, що харків’ян росіяни здали, то й нас так здадуть. ЗСУ вдарить і ці побіжать , «а ми тут». І вони зрозуміли , що період, коли вони просто виконували доручення кремля скінчився. І кремль точно про їх порятунок не подбає. І вони включили «дурку». О, у нас громадська думка! І викатили цю справу у публічну площину. В надії, що у кремля не вистачить волі їм відмовити. Кремлю дійсно її не хватило. Вони ж самі багато разів казали про референдум!», - припустив політолог.

Тобто, зі слів Аббаса Галямова, путін і все його оточення в цій ситуації опинилися заручниками своїх же посіпак.  Якщо ми згадаємо, як шла підготовка до цих "референдумів", ця думка виглядає слушною.

Референдумні гойдалки. Від вересня до листопада

26 серпня представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький повідомив, що підготовка Росії до проведення 11 вересня так званих «референдумів» на нових окупованих територіях України майже завершена. За його словами, російські окупаційні сили вже створили відповідні «штаби», склали списки «виборців» та створили так звані «виборчі комісії». 

Водночас заступник офіційного представника Держдепартаменту США Ведант Патель повідомляє, що високопоставлений чиновник країни-агресора Сергій Кирієнко спробує організувати псевдо референдуми на тимчасово окупованих українських територіях у найближчі тижні вересня. Про це написали СNN.

І вже 5 вересня так званий "заступник голови військово-цивільної адміністрації Херсонської області" Кирило Стремоусов заявив, що "через всі ці події" окупанти відклали на невизначений термін проведення  псевдореферендуму   щодо приєднання Херсонщини до Росії. «Всі ці події» - це контрнаступ Збройних сил України на Харківщині.

7 вересня, перший заступник голови Ради Федеральних зборів РФ та секретар генради партії "Єдина Росія" Андрій Турчак пропонує провести так звані "референдуми з приєднання до РФ" окупованих Росією територій України на початку листопада.

"Референдуми на Донбасі та на "звільнених територіях" буде правильно та символічно провести у День народної єдності 4 листопада", - сказав він

У той же день, про те, що голосування у Запорізькій та Херсонській областях не варто штучно наближати, треба, мовляв, орієнтувався на кінець жовтня або на листопад, заявив на профільному круглому столі в «росія сьогодні»  политолог Чеснаков.

«Це буде зручно і комфортно для жителів Херсону і Запоріжжя, оскільки вони звикли голосувати на українських виборах наприкінці жовтня. Взагалі, час працює на росію – це дуже важливо розуміти», - додав він.

Але несподівано 19 вересня про проведення референдумів з 23 вересня заговорили гауляйтери усіх окупованих територій. Ввечері 19 вересня сепаратисти опублікували відео, в якому лідер ДНР Денис Пушилін розмовляє з кабінету телефоном із головою ЛНР Леонідом Пасічником. "У мене пропозиція об'єднати зусилля, щоб виробили алгоритм дій, який дозволить розпочати питання про підготовку до референдуму, - говорив Пушилін у слухавку. - Нам деякі моменти потрібно підготувати спільно, деякі дії потрібно синхронізувати". 20 вересня естафету підхопив гауляйтер Херсонщини Кирило Стремоусов та інші. 

Звідки такий поспіх? Напевно, справа тому, що цій колотнечі передував наступ ЗСУ на Харківщині.

Наступ ЗСУ на Харківщині

6 вересня 2022 року українські війська розпочали контрнаступ у Харківській області. У другій половині дня 11 вересня Міноборони Російської Федерації оголосило про виведення російських військ майже з усієї Харківської області, крім східних частин Куп'янського й Ізюмського районів за річкою Оскіл. У міністерстві оголосили про проведення «операції зі скорочення та перекидання військ».

Поразка росії у Харківській області викликало паніку серед росіян на окупованих українських територіях, військовослужбовців та блогерів. Головне управління розвідки України повідомило, що російська влада в Криму закликала їхні сім'ї втекти до росії, а співробітники федеральної служби безпеки росії продають свої будинки на півострові і терміново евакуювали свої сім'ї через український контрнаступ.

Вже 9 вересня Держбюро розслідувань повідомило про початок пошуку та затримання колаборантів на деокупованих територіях Харківщини. Після анонсованих слідчих дій із виявлення колаборантів на деокупованих територіях Харківщини, Державне бюро розслідувань повідомило про їх перші результати.

Зокрема, за підозрою у співпраці з російськими військами затримали:

  •  колишнього правоохоронця, який під час окупації селища Великий Бурлук, зайняв керівну посаду (отримав підозру у держзраді);
  •  працівників лісгоспу, які, за даними ДБР, допомагали окупантам на території Куп’янського району (отримали підозру у колабораціонізмі);
  •  одного із керівників Балаклійської поліції, який під час окупації міста, очолив новостворену «поліцію».


Слідчі дії, пов’язані із виявленням колаборантів на де окупованих територіях продовжуються по цей час.

Катастрофічні наслідки для росії від проведення "референдумів"

23 вересня міністри G7 після зустрічі у Нью-Йорку виступили зі спільною заявою, у якій засудили останні ескалаційні кроки Російської Федерації у війні проти України та анонсували посилення санкцій. А також підтвердили необхідністю модернізувати ООН, щоб організація могла ефективніше виконувати свої функції. Міністри підтвердили готовність своїх країн продовжувати економічну, фінансову, гуманітарну, військову й дипломатичну підтримку України "настільки довго і в таких масштабах, як це буде необхідно, щоб забезпечити Україні шлях до свободи, миру, відбудови та економічного розвитку".

"Будь-які референдуми в умовах присутності російських військових, залякування та примусових депортацій не можуть бути вільними й чесними. Будь-яка форма анексії території України буде грубим порушенням її суверенітету згідно з Хартією ООН", - наголошують вони, закликаючи решту держав зайняти таку ж позицію.

Північноатлантична Рада застерегла росію щодо проведення шахрайських «референдумів» на тимчасово окупованих територіях України, оскільки ці дії, як і оголошення росією «часткової мобілізації», є кроком до ескалації у злочинній агресивній війні росії проти України. Така інформація оприлюднена на сайті НАТО.

Країни Європейського Союзу планують протягом кількох тижнів домовитися про обмеження цін на російську нафту, пише Bloomberg. Ця ініціатива набрала обертів після того, як президент країни-агресора Володимир Путін оголосив мобілізацію в РФ. Якщо рішення про “цінову стелю” буде прийняти, доходи росії різко впадуть, а видатки на війну після оголошення мобілізації - швидко зростуть.

У путіна розраховують витратити на збройні сили протягом найближчих двох років набагато більше, ніж спочатку планувалося, оскільки Росія адаптує бюджет до потреб більш тривалої і дедалі дорожчої війни в Україні, пише Bloomberg. Витрати на оборону мають перевищити початкові бюджетні плани на наступний рік більш ніж на 43%, тоді як відповідні категорії національної безпеки та правоохоронних органів зростуть більш ніж на 40%, згідно з трирічним фінансовим планом, який є у розпорядженні Bloomberg. Разом з можливим зменшенням надходжень від продажу енергоресурсів до Європи, ситуація для кремля стає патовою.

Раніше Інформатор повідомляв, що в Луганській області стартував «референдум» за приєднання окупованих територій до рф. Росіяни позакривали міста на виїзд, людей не випускають, щоб не втрачати «голоси». Люди заповнюють якісь папірчики на своїх кухнях, у квартирах та дворах.

Тетяна Самойлова

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.