Окупанти запланували на листопад "референдум" в Харківській області, але не врахували контрнаступ ЗСУ

Читать на русском

Натиск українських військових змусив рашистів тікати з регіону

Читать на русском
Окупанти запланували на листопад "референдум" в Харківській області, але не врахували контрнаступ ЗСУ

Натиск українських військових змусив рашистів тікати з регіону

Російські загарбники планували провести псевдореферендум у Харківській області. "Голосування" мало відбуватися протягом семи днів — з 1 по 7 листопада. Для цього у Кремлі розробили "Стратегію проведення референдуму про входження Харківської області до складу російської федерації".

Відповідний документ журналісти проєкту Радіо Свобода "Донбас.Реалії" отримали в одному з розвідувальних органів України. Результат, який прописаний у "Стратегії", ‒ 75% за приєднання до росії.

У документі зазначено, що загалом "проголосувати" повинні 142 тисячі виборців, з яких понад 100 тисяч – "за". "Стратегію" розробили нещодавно, оскільки на ній зазначено карту лінії фронту станом на 24 серпня. Серед ризиків, які зазначали організатори "референдуму", – відсутність кадрів для роботи у виборчих комісіях і проукраїнські настрої населення.

Автори документа пропонували пропагувати перспективи входження до складу росії з акцентом на економічні й соціальні вигоди. Також наголошували на підтримці тези, що приєднання всієї Харківської області є неминучим. У "Стратегії" розписані декілька етапів так званої піар-кампанії. Головні слогани ‒ "Скажи росії так" і "росія тут назавжди".

Пропагувати "референдум" також планували за допомогою православних свят. Зокрема, 21 вересня на окупованій на той момент Харківській області мав відбутися хресний хід на його підтримку, а з 1 по 6 листопада, у дні так званого "голосування" вони мали відбуватися щодня. Є у документі й так званий гімн "референдуму" зі словами "Скажи росії так. Перед Богом ми один народ".

"Голосування" мало відбуватися протягом семи днів
"Голосування" мало відбуватися протягом семи днів
росія заздалегідь визначила результат "референдуму"
росія заздалегідь визначила результат "референдуму"
Карта окупованої на 24 серпня частини Харківської області
Карта окупованої на 24 серпня частини Харківської області
Слогани, які вигадали для псевдореферендумів
Слогани, які вигадали для псевдореферендумів

Провал у проведенні референдумів

Ще на початку літа у Кремлі заявляли, що "референдуми" про приєднання до росії захоплених українських територій відбудуться 11 вересня. Провести їх хотіли на Донбасі, у Херсонській та Запорізькій областях. Про це ж заявляла і самопроголошена влада на цих територіях. 11 вересня російське видання "Медуза" з посиланням на джерела, близькі до адміністрації російського диктатора повідомило, що в Кремлі ухвалили рішення відкласти на невизначений термін проведення "референдумів". За словами співрозмовників видання, єдина причина рішення – це успішний контрнаступ Збройних сил України на Харківському напрямку. За останньою інформацією, у регіоні звільнено 3 800 квадратних кілометрів, більше 300 населених пунктів і близько 150 тисяч наших людей стали вільними від окупації. Аналітики Інституту вивчення війни заявили, що ЗСУ завдали великої оперативної поразки росії, адже у швидкому контрнаступі вони відвоювали майже всю Харківську область. Повернення Ізюма поклало край перспективі досягнення росією своїх заявлених цілей у Донецькій області. 

Зазначимо, що ці псевдореферендуми є злочином, за участь у них передбачена кримінальна відповідальність. Жителям краще евакуюватися або ж усіма можливими методами уникати участі у них.

Нагадаємо, у Кам’янці-Дніпровській окупанти втратили склад бюлетенів для псевдореферендуму та базу фсб. Крім того, більшість жителів Маріуполя не збираються брати участь у "референдумі".

Раніше Інформатор писав, як росіяни готуються до псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.