У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Ймовірно 28 травня відбудеться другий тур виборів
На виборах президента Туреччини опрацьовано вже більш ніж 95% бюлетенів, поки все ж лідирує чинний глава держави Реджеп Тайіп Ердоган. Однак й досі жоден із кандидатів не набирає 50% голосів. Опозиція вважає, що рейтинг Ердогана штучний. Тож в країні почалися мітинги.
Про це повідомляє Суспільне.
Біля штабу правлячої партії АКР в Анкарі, зібралися близько п'яти тисяч людей. Всі вони хочуть висловити підтримку чинному президенту Ердогану. Люди співають пісні, свистять та палять фаєри. Хоча за даними опитування громадської думки, яке проводилося перед виборами Кілічдароглу , який очолює альянс із шести партій, все ж отримав невелику перевагу.
Тож нині опозиція вирішила скаржитися. Скарги скеровують на державне інформаційне агентство Anadolu, стверджуючи, що ті навмисне уповільнюють підрахунки, щоб поставити їх кандидата Кемаля Кілічдароглу позаду президента Реджепа Таїпа Ердогана. Такої ж думки дотримується й Кілічдароглу, який заявив, що табір Ердогана продовжує заперечувати проти результатів голосування з певних скриньок, щоб заблокувати систему.
«Є виборчі урни, проти яких було подано заперечення 11 разів.», – сказав він, додавши: «Ви блокуєте волю Туреччини. Ви не можете запобігти тому, що станеться, за допомогою заперечень. Ми не допустимо доконаного факт».
Він закликав Ердогана припинити «управління сприйняттям», а національну виборчу комісію діяти відповідально.
Політологи відмічають, що ці вибори - одні з найнапруженіших в історії Туреччини. Якщо жоден із кандидатів не отримає понад 50% голосів у першому турі, то 28 травня відбудеться другий тур.
Нагадаємо, Ердоган при владі вже понад 20 років: однак, власне, крісло президента належить політику з 2014 року. Після провалу держперевороту 2016-го Ердоган провів конституційну реформу, яка перетворила Туреччину на президентську республіку. Це розширило його повноваження, дозволило зміцнити авторитаризм і дало Ердогану більше право залишатися при владі на необмежений термін – як у Путіна. Так він зміг знову балотуватися у 2023-му.
Зазначимо, чинний президент Туреччини Реджеп Ердоган прийшов на виборчу дільницю з готівкою, яку роздавав гроші дітям, що прийшли разом з батьками. І хоча це явний підкуп електорату, за законом все чисто - адже неповнолітні не є виборцями.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.