На Дніпропетровщині понад 9 тисяч споживачів залишилися знеструмленими - яка ситуація зі світлом станом на 20 березня

Читать на русском

На Закарпатті 19 березня аварійно вимикалась повітряна лінія електропередачі 220 кВ

Читать на русском
Міненерго
Ситуація зі світлом в Україні станом на 20 березня

На Закарпатті 19 березня аварійно вимикалась повітряна лінія електропередачі 220 кВ

Через негоду у Дніпропетровській області залишалися без світла понад 9 тисяч споживачів, роботи із заживлення тривають. Дефіциту електроенергії немає, графіки відключень не застосовуються. Про це 20 березня повідомили у Міненерго. 

На одній з ТЕЦ 19 березня вимикалось обладнання. Станція розвантажилася без втрати власних потреб, та згодом її було повернуто до роботи. Електроенергії, виробленої українськими електростанціями, достатньо для покриття потреб споживачів. 

"Ситуація контрольована, графіки відключень не застосовуються", - заявили у Міненерго. 

Через несприятливі погодні умови у Дніпропетровській області знеструмлювалось понад 9 тисяч споживачів. Станом на ранок майже всіх заживлено, залишається без світла близько 100 абонентів. Минулої доби аварійно вимикалась повітряна лінія електропередачі 220 кВ у Закарпатській області. Без знеструмлених споживачів.

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС становить 15,52 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 4 851 МВт-год. Також передбачається експорт – до 1 838 МВт-год.

Уряд схвалив постанову, яка розширює можливості експорту електроенергії з ВДЕ до Європи

Кабінет міністрів ухвалив розроблену Міненерго постанову, яка дозволяє державному підприємству «Гарантований покупець» реалізовувати електроенергію, придбану у виробників з ВДЕ, не лише на внутрішньому ринку, а й на європейському. Це підвищить ефективність реалізації «зеленої» електроенергії, зменшить обсяги розвантаження виробників з ВДЕ в умовах профіциту і покращить можливості «Гарантованого покупця» здійснювати розрахунки з інвесторами.

«З початку великої війни ворог окупував, пошкодив чи знищив близько 50 % нашої енергетичної інфраструктури, зокрема і ВДЕ. Водночас за два роки нам вдалося додати до енергосистеми понад 600 МВт потужностей ВДЕ, які є важливими для балансування системи і разом з тим показником правильності обраного нами шляху до розбудови чистої енергії. А тому створення умов для розбудови та підтримки ВДЕ будуть пріоритетними для держави», - зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.

В. о. директора ДП «Гарантований покупець» Артем Некрасов своєю чергою додав, що відкриття експорту для державного підприємства – це інструмент, який дає можливість державі виконувати свої зобов'язання перед інвесторами у сфері ВДЕ. Варто додати, що нещодавно Уряд схвалив ініційовані Міненерго постанови про гарантії походження «зеленої» електроенергії. Впровадження гарантій походження електроенергії суттєво збільшить експортний потенціал енергосектору України та сприятиме залученню іноземних інвестицій у будівництво нових «зелених» потужностей навіть в умовах війни. Також ухвалено постанову, що удосконалює аукціонну модель продажу «зеленої» електроенергії, що сприятиме переходу до нової, конкурентної моделі підтримки відновлюваної енергетики, яка одночасно забезпечуватиме її розвиток та зменшуватиме ціну на «зелену» електроенергію.

У світлі заяви Віталія Кличка про ремонт мосту Метро, зʼявляються дискусії про його стан та можливі наслідки для міста. Порівнюючи його з мостом Патона, що вже частково обмежений у русі, виникають питання про витримку міста в таких умовах. Приєднуйтеся до обговорення з інфраструктурним експертом Дмитром Беспаловим, де також розглянемо час та методи початку ремонту мосту метро.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.